Маскне: що це таке і як боротися зі станом

Маскне-новий термін в людській реальності / Reuters

Новий термін, який буде нашою реальністю, як мінімум рік.

Органи охорони здоров'я в усьому світі рекомендують людям носити маски для обличчя, щоб уповільнити передачу SARS-CoV-2, вірусу, відповідального за COVID-19. Покриття для обличчя допомагають убезпечити людей, але також можуть викликати роздратування шкіри. Регулярне миття масок і регулярний догляд за шкірою можуть допомогти зменшити маскування.

У багатьох місцях може знадобитися, щоб люди носили маски для обличчя в громадських місцях, включаючи ресторани, бари та продуктові магазини. Хоча маски для обличчя допомагають захистити людей від нового коронавірусу, вони можуть викликати захворювання, відоме як маскне, пише Medical News Today.

Вологе і закриваюче середовище всередині маски в поєднанні з тертям може утримувати вологу від дихання, розмови або потовиділення. Ці фактори також можуть призвести до подразнення шкіри. Це може призвести до кількох шкірних захворювань, які люди можуть називати масками.

Читати такожАкне: причини, фактори ризику і лікування

У цій статті розглядається маска і її можливі причини. Це також підказує, як люди можуть лікувати і запобігати можливе роздратування шкіри.

Термін "маскне" спочатку ставився до розвитку прищів після носіння маски. Раніше люди могли використовувати термін "механічні вугри" для опису прищів, викликаних тертям і тиском на шкіру, наприклад, через носіння маски.

Однак термін "маскне" тепер охоплює кілька шкірних захворювань, які може викликати носіння лицьової маски, в тому числі:

Акне: якщо пори забиваються брудом, омертвілими клітинами шкіри і жиром, можуть розвинутися прищі. Це хворобливий стан шкіри, який може викликати появу чорних крапок, білих точок, прищів і кіст. У людей будь-якого віку можуть розвинутися прищі.

Розацеа: від цього широко поширеного шкірного захворювання страждають більше 14 мільйонів чоловік в Сполучених Штатах. Це призводить до почервоніння, набряку і висипання прищів.

Фолікуліт: фолікуліт-це інфекція волосяних фолікулів. Це викликає шишки, які можуть нагадувати прищі, які також можуть бути сверблячими і болючими.

Атопічний дерматит: це найбільш поширений тип екземи. У людей зазвичай з'являються ділянки сухої, сверблячої шкіри, які можуть потріскатися, кровоточити або заразитися.

Контактний дерматит: якщо людина чутлива до матеріалу маски, у нього може розвинутися контактний дерматит. Це ще один тип екземи, який може викликати роздратування і утворення пухирів.

Себорейний дерматит: це запальне захворювання шкіри, яке може викликати почервоніння, лущення і свербіж шкіри.

Періоральний дерматит: це захворювання шкіри, яке іноді називають периорифициальным дерматитом, викликає висип навколо рота.

Крім подразнення шкіри та потенційного виникнення шкірних захворювань, люди, які вже живуть з шкірними захворюваннями, можуть виявити, що носіння маски погіршує симптоми.

Причина

Різні причини можуть привести до індивідуального розвитку маскне. Прищі або висипання на обличчі можуть виникати через те, що маска утримує піт і вологу вологу, а не тільки через тертя, яке маска постійно треться об шкіру.

Оклюзійне середовище може затримувати вологу і шкірний жир, що може погіршити існуючі прищі або викликати нові висипання через закупорку пір. Тепло і Піт також можуть викликати сухість, свербіж і подразнення шкіри.

Тертя також може привести до потертості, почервоніння, лущення і подразнення шкіри. У деяких випадках це також може викликати виразки.

Крім того, якщо у людини алергія на матеріал певних масок, це також може викликати роздратування шкіри або спалах алергії. Використання ароматизованого миючого засобу для прання маски також може викликати проблеми зі шкірою.

Варіанти лікування

Хоча людям може здатися, що маска некомфортна, вони все ж повинні захищати себе та інших від інфекцій SARS-CoV - 2 за допомогою маски. Деякі способи, якими люди можуть спробувати вилікувати симптоми маскне, включають:

Прання

Щоб запобігти подразненню шкіри, люди можуть дотримуватися обережного режиму догляду за шкірою. Дерматологи рекомендували обмежити умивання обличчя до двох разів на день і після потовиділення.

Для вмивання використовуйте м'який Очищуючий засіб без ароматизаторів і не використовуйте гарячу воду. Замість того, щоб терти шкіру, людина може обережно промокнути її насухо чистим рушником.

Використання м'якого миючого засобу може допомогти видалити з шкіри бруд, мікроби, жир і Піт, які можуть викликати маску. Якщо у людей чутлива шкіра, вони можуть проконсультуватися з дерматологом про відповідні миючі засоби.

Зволожуючий

Суха шкіра зазвичай викликає проблеми з масками для обличчя, такі як роздратування і роздратування шкіри. Після миття можна наносити на шкіру зволожуючі засоби, щоб захистити її від сухості і роздратування.

Дерматологи можуть порекомендувати вибрати зволожуючий крем, що містить кераміди, гіалуронову кислоту або диметикон.

Людина також може подумати про вибір зволожуючого крему, який розроблений для його типу шкіри, щоб запобігти висипанню.

Людям з жирною шкірою або тим, хто переживає спекотну і вологу погоду, може знадобитися гель-зволожуючий крем. Люди з нормальною або комбінованою шкірою можуть вибрати лосьйон, а люди з сухою шкірою-крем.

Продовжити лікування

Якщо людина отримує лікування від існуючого шкірного захворювання, такого як прищі, розацеа або екзема, йому слід продовжити лікування. радить їх лікар. Як правило, це може включати використання певних кремів або антибіотиків для лікування та полегшення симптомів.

Поради щодо профілактики

У найближчому майбутньому маски, ймовірно, стануть частиною повсякденного життя. Маючи це на увазі, дотримання наведених нижче порад щодо профілактики може допомогти запобігти маскне.

Прання тканинних масок

Медичні організації зазвичай рекомендують людям прати тканинні маски після їх використання, щоб видалити патогенні мікроорганізми, масла і клітини шкіри, які можуть викликати.

Люди можуть вибрати гіпоалергенний засіб для прання без ароматизаторів і дати масці повністю висохнути перед використанням. Крім того, переконайтеся, що після прання покриття добре прилягає.

При носінні одноразової маски люди не повинні використовувати її повторно, а безпечно утилізувати її. Також рекомендується дотримуватися етикету при митті рук при поводженні з маскою.

Носіння правильної маски

Людям слід вибрати зручну маску, яка не натирає і не подразнює шкіру. Погано підібрана маска навряд чи захистить користувача і може викликати симптоми маскування.

Людям також слід уникати масок, що містять матеріали, які можуть викликати алергічну реакцію, або ті, які можуть бути жорсткими і викликати надмірне тертя.

Зняття маски кожні 4 години

Люди повинні знімати маски на 15 хвилин після кожних 4 годин використання. Медичні працівники виявили, що цей метод-надійний спосіб знизити ризик маскування.

Тим не менш, людина повинна знімати маски тільки в тих випадках, коли це безпечно, наприклад, вдома, на самоті в машині або на відкритому повітрі на відстані не менше 6 футів від інших.

Люди також повинні мити руки перед зняттям масок, щоб уникнути поширення мікробів з рук на обличчя.

Уникайте макіяжу або використовуйте його менше

Якщо людина використовує макіяж, наприклад тональний крем або консилер, під маскою, це може закупорити пори і привести до висипань. У рекомендаціях говориться, що люди уникають макіяжу з маскою або вибирають продукти з написом "некомедогенні", тобто вони не закупорюють пори.

Уникайте нових або агресивних продуктів

Носіння маски навіть на короткий час може зробити шкіру більш чутливою. Щоб зменшити потенційні проблеми зі шкірою, людина може уникати нових або агресивних продуктів, які можуть дратувати його шкіру, включаючи ексфоліанти, хімічні пілінги, ретиноїди або засоби після гоління.

Прання та зволоження

Відповідний режим догляду за шкірою може допомогти в лікуванні потенційних шкірних захворювань, а також в їх профілактиці. Пам'ятаючи про це, регулярно мийте шкіру м'яким миючим засобом і наносите зволожуючий крем, щоб підтримувати здоров'я шкіри.

Люди можуть також подумати про застосування вазеліну, щоб запобігти сухості і потріскування губ. Однак, щоб запобігти висипанню, слід наносити вазелін тільки на губи. Як правило, це може включати використання певних кремів або антибіотиків для лікування та полегшення симптомів.

Новини заразКонтакти