Купання в ополонці на Водохреще: гінеколог розповіла про ризики для жінок

Купання в ополонці на Водохреще: гінеколог розповіла про ризики для жінок

Лікарка пояснила, чи можна купатися в крижаній воді вагітним.

Купання в ополонці на Водохреще - традиція, якій слідують багато людей. У Православній церкві України стверджують, що змити гріхи дане дійство не допоможе. У свою чергу, лікарі попереджають, що після занурення в крижану воду можна запросто захворіти.

Особливо обережними варто бути жінкам - після такого купання є ризик отримати запалення придатків, цистит, загострення хронічних хвороб. Акушер-гінеколог Юлія Ніжинська розповіла, як підготуватися до занурення в ополонку, кому не варто це робити і чому, передає ТСН.

Кому можна занурюватися в ополонку на Водохреще 2021

Зануритися в крижану воду можна жінкам, які впродовж щонайменш 5-6 місяців практикували розтирання мокрим рушником, обливалися холодною водою, приймали контрастний душ. Тобто гартували організм і мають міцне здоров'я.

Кому не можна пірнати в ополонку

Якщо жінка не попередньо не готувалися до занурення в ополонку, то робити це на Хрещення Господнє 2021 не варто. Справа в тому, що під час купання в крижаній воді підвищується рівень стресу, слабшають захисні функції організму. Таким чином, якщо у жінки було запалення яєчників, після занурення в холодну воду воно може загостритися.

Купання в ополонці - протипоказання

Від занурення в крижану воду лікарка порадила утриматися вагітним жінкам, оскільки різке скорочення м'язів матки через крижану воду може призвести до викидня.

У жінок, які годують грудьми, стрес через холод може викликати завершення лактації, лактостаз (застій молока), мастит (запалення молочних залоз).

Не варто занурюватися в ополонку жінкам, у яких зараз менструація.

Інші протипоказання для січневого купання:

Правила купання на Водохреще

Перед зануренням у воду потрібно ситно поїсти, а також розігріти тіло, виконавши кілька фізичних вправ. Роздягатися потрібно знизу вгору, починаючи з взуття.

Не рекомендується вживати алкогольні напої до занурення і після - холод звужує судини, щоби швидше зігріти людину, алкоголь же, навпаки, розширює. Різке розширення судин уповільнює процес нагрівання організму, збільшує навантаження на серце.

У крижаній воді не можна перебувати більше 60 секунд. Після купання обов'язково потрібно випити склянку гарячого чаю або какао і зігрітися.

Читати такожВодохреща 2021 - прикмети, традиції та заборони свята

Нагадаємо:

Новини заразКонтакти