Кумкват не набагато більше винограду, але цей фрукт розміром з агрус наповнює Ваш рот потужним вибухом солодко-терпкого цитрусового смаку. По-китайськи фрукт кумкват означає "Золотий апельсин".
Спочатку вони були вирощені в Китаї. Тепер вони також вирощуються в декількох інших країнах. Кумкват купити - не проблема на сьогоднішній день. Однак, цей фрукт, як правило, дорогий.
На відміну від інших цитрусових, шкірка кумквата солодка і їстівна, а соковита м'якоть терпка.
У цій статті Главред розповідає про харчування і користь кумквата для здоров'я, а також поради щодо його вживання.
Кумквати особливо відрізняються багатим вмістом вітаміну С і клітковини. Насправді, в одній порції Ви отримуєте більше клітковини, ніж у більшості інших свіжих фруктів.
100-грамова порція (близько 5 цілих кумкватів) містить:
Кумквати також містять менші кількості деяких вітамінів групи В, вітаміну Е, заліза, магнію, калію, міді та цинку. Їстівні насіння і шкірка кумкватів містять невелику кількість жирів омега-3. Як і інші свіжі фрукти, кумкват дуже зволожує. Близько 80% їх ваги припадає на воду.
Високий вміст води і клітковини в кумкватах робить їх ситною їжею, але при цьому вони відносно низькокалорійні. Це робить їх відмінним перекусом, коли ви стежите за своєю вагою.
Кумкват-це безліч рослинних сполук, включаючи флавоноїди, фітостерини і ефірні масла. У харчовій шкірці кумквата міститься більше флавоноїдів, ніж в м'якоті
Деякі флавоноїди фруктів мають антиоксидантні та протизапальні властивості. Вони можуть допомогти захистити від хвороб серця і раку.
Ефірні масла кумквата залишають запах на руках і в повітрі. Найвідоміший з них-лімонен, який має антиоксидантну дію на ваш організм.
Вважається, що при вживанні з цілісною їжею, такий як кумквати, різні флавоноїди, фітостерини і ефірні масла взаємодіють і надають синергетичний позитивний ефект.
У народній медицині в деяких країнах Азії кумкват використовувався для лікування застуди, кашлю та інших запалень дихальних шляхів. Сучасна наука показує, що в кумкватах є певні сполуки, які підтримують вашу імунну систему.
Кумквати є чудовим джерелом, що підтримує імунітет вітаміном С. Крім того, деякі з рослинних сполук в кумкватах також можуть допомогти зміцнити імунну систему.
Природні клітини-кілери допомагають захистити вас від інфекцій. Також було показано, що вони руйнують пухлинні клітини. Одне з сполук в кумкватах, яке допомагає стимулювати природні клітини-кілери, - це каротиноїд, званий бета-криптоксантин.
Об'єднаний аналіз семи великих спостережних досліджень показав, що люди з найвищим споживанням бета-криптоксантину мали на 24% менший ризик раку легенів. Проте дослідження не змогло довести причинно-наслідковий зв'язок.
Рослинні сполуки в кумкватах можуть допомогти в боротьбі з ожирінням і пов'язаними з ним захворюваннями, включаючи хвороби серця і діабет 2 типу.
Кумкват найкраще їсти цілком - неочищеним. Їх солодкий аромат насправді походить від шкірки, а їх сік терпкий. Єдине застереження: якщо у вас алергія на шкірку цитрусових, вам, можливо, доведеться відмовитися від кумквата.
Якщо терпкий сік дратує вас, ви можете вичавити його перед тим, як з'їсти фрукт. Просто відріжте або відкусіть один кінець плоду і відіжміть сік собі в рот.
Однак багато людей пропонують покласти весь фрукт в рот і відкусити, що змішує солодкий і терпкий смак.
Також можна акуратно покрутити фрукт між пальцями перед їжею. Це допомагає вивільнити ефірні масла з шкірки і змішує аромати солодкої шкірки і терпкої м'якоті.
Крім того, добре пережовуйте кумквати. Чим довше ви їх жуєте, тим солодше їх смак.
Якщо ви хочете пом'якшити шкірку перед вживанням фруктів, ви можете занурити їх в киплячу воду приблизно на 20 секунд, а потім промити під холодною водою. Але в цьому немає необхідності.
Що стосується насіння кумквата, ви можете або з'їсти їх (хоча вони і гіркі), або виплюнути їх, або видалити, якщо розрізати плід.