У зимово-весняний період безліч людей намагаються додавати більше часнику в їжу - для того, щоб убезпечити себе від застуди. Як розповідає портал Greenpost з посиланням на коментар дієтологів, часник не є імуномодулятором і не має імуностимулювальної дії. Але внаслідок дії речовини алліцин, якої вистачає в його складі, цей овоч має виражені противірусні властивості.
Крім того, часник зараховують до продуктів, багатих природними фітонцидами — летючими біологічно активними речовинами, які вбивають бактерії.
Якщо людина з'їсть понад три зубчиків часнику в день, можуть виникнути нудота, шлункові спазми, підвищене газоутворення, діарея, головний біль. Не варто їсти часник натщесерце, особливо при підвищеній кислотності шлункового соку, оскільки він може спровокувати загострення виразки шлунка.
Далі - часник зазвичай виключають з раціону хворих на епілепсію і людей з частими харчовими алергіями. Також він протипоказаний до вживання людям із захворюваннями печінки й нирок, виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки, захворюваннями кишківника і гемороєм.
Читати такожЗміцнює імунітет і захищає від раку: фахівці розповіли, що може часник