Пам'ятаєте стару приказку»одне погане яблуко псує цілий кілограм"? Виявляється, це правда-яблука прискорюють дозрівання інших фруктів, тому їх не слід зберігати разом.
Банани, манго, ківі та інші фрукти, що виробляють етилен, можуть викликати передчасне псування і збільшувати кількість харчових відходів, пише Livestrong.com.
Є причина, по якій ви повинні зберігати яблука або банани окремо від інших фруктів. Ці двоє виробляють велику кількість газоподібного етилену, так званого "гормону дозрівання плодів". За даними Університету штату Мен, у міру того, як вони досягають зрілості, рівень етилену в них підвищується.
Читати такожЛікарі назвали список продуктів, які не можна зберігати в холодильнику
Наприклад, яблука McIntosh є основними виробниками етилену і дозрівають швидше, ніж більшість фруктів. Те ж саме і зі сливами.
У споживачів немає обладнання та інструментів, необхідних для вимірювання рівня етилену. Що вони можуть зробити, так це перевірити плоди на предмет будь-яких ознак псування, таких як неприємний запах, цвіль, кашкоподібні плями або зміни кольору і зовнішнього вигляду.
Крім того, пам'ятайте, що фрукти, що виробляють етилен, також можуть викликати передчасне дозрівання овочів. Фонд Produce for Better Health Foundation рекомендує зберігати їх окремо від чутливих до етилену овочів і бобових, в тому числі:
Всі фрукти виділяють газоподібний етилен в різних кількостях. Яблука прискорюють дозрівання інших фруктів, тому що вони виробляють етилен у великих кількостях. Згідно з оглядом, опублікованим в журналі «Фізіологія рослин» за грудень 2015 року, гормони рослин теж можуть мати значення. Абсцизова кислота( АБК), наприклад, прискорює процес дозрівання, тоді як ауксин, інший гормон рослини, сприяє росту і розвитку плодів на ранніх стадіях.
Тепер, коли ви знаєте про роль етиленового газу в дозріванні фруктів, прийшов час привести в порядок свій холодильник. Це не тільки допоможе скоротити кількість харчових відходів, але і забезпечить безпеку овочів і фруктів.
Як згадувалося раніше, чим зріліше плід, тим вище рівень етилену в ньому. Це з'єднання може легко поширюватися на інші фрукти та овочі, змушуючи їх швидше дозрівати і, в кінцевому підсумку, гнити. Крім того, деякі рослини перед збором врожаю обприскують газом етиленом, щоб прискорити дозрівання, повідомляє міжнародна служба з придбання агробіотехнологічних додатків (ISAAA).
Яблука, груші, банани, манго, сливи, нектарини, дині та інші фрукти виділяють велику кількість етилену, як повідомляє фонд «Produce for Better Health Foundation». Ось чому ви повинні зберігати їх окремо. Наприклад, ви можете покласти яблука в мішок середнього розміру, а банани - в іншу, і поставити їх в холодильник.
Як показує практика, фрукти, що виробляють етилен, подібні перерахованим вище, не слід зберігати поруч з продуктами, чутливими до етилену, такими як:
Деякі фрукти, такі як яблука, банани, ківі та інші основні виробники етилену, дуже чутливі до цієї сполуки. З цієї причини, наприклад,не рекомендується зберігати яблуко і банан разом. Пам'ятайте, що зберігання плодів, що виробляють етилен, в пакетах і запечатаних контейнерах буде затримувати газ і прискорювати дозрівання, попереджає Центр громадського здоров'я Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.
Однак не всі фрукти і овочі чутливі до етилену. Вишню, ананаси, часник, грейпфрут і чорницю можна безпечно зберігати разом або поруч з тими, які виділяють цей газ. Те ж саме стосується білої картоплі, але не солодкої картоплі.
Ще один важливий аспект-це температура холодильника. Щоб мати уявлення про те, де у вашому холодильнику зберігати фрукти, які швидко псуються, для забезпечення ідеальної температури, корисно зрозуміти типові коливання температури в середньому холодильнику. Зазвичай найбільш холодним місцем є дно холодильника, а на верхній полиці підтримується найбільш постійна температура. Двері, як правило, найтепліша, так як вона часто відкривається і найближче до зовнішнього повітря.
Не слід викидати перестиглі плоди, якщо вони не мають кашкоподібної текстури або ознак цвілі. Наприклад, апельсини, лимони, грейпфрут та інші цитрусові мають тверду шкірку. Якщо ви помітили запліснявілі плями або синці на їх шкірі, ви можете просто видалити шкірку і з'їсти їх. Просто переконайтеся, що їх плоть ціла.