Лікарі рекомендують жінкам набрати від 5 до 18 кг під час вагітності в залежності від їх ІМТ до вагітності.
Проте огляд 2017 року в журналі Американської Медичної Асоціації (JAMA) повідомляє, що більшість вагітних жінок отримують більше, ніж їм слід було б.
У своєму дослідженні дослідники повідомили, що близько половини, 47%, з більш ніж 1,3 мільйона жінок, включених в огляд, набрали більше, ніж рекомендується, а близько чверті - менше. А позбутися від докучливих кілограмів під час вагітності може бути непросто. Але будьте терплячі.
Загалом, молоді мами можуть очікувати схуднення під час вагітності «протягом року після народження дитини», - говорить Крейг Салсідо, доктор медицини, акушер-гінеколог з лікарні Mission Hospital.
Ось кілька порад, як виправдати очікування від втрати ваги і повернутися до своєї нормальної ваги після вагітності.
Читати такожВчені навчилися визначати, у яких жінок буде смертельно небезпечна вагітність
Перші кроки починаються ще до того, як ви завагітнієте.
"Кількість ваги, яку жінка набирає під час вагітності, залежить від наступних факторів: індексу маси тіла (ІМТ) до вагітності, кількості попередніх вагітностей, рівня фізичної активності та харчових звичок», - говорить Крейг Сальсідо, доктор медицини, акушер. Лікар-терапевт з лікарні Mission.
Але, за даними Інституту медицини, наявність здорового ІМТ до вагітності і дотримання норм набору ваги може полегшити схуднення після пологів.
"Жінки, як правило, втрачають вагу відразу після пологів через втрату плаценти та навколоплідних вод», - говорить Сальсідо. І це, ймовірно, продовжуватиметься і в початковій післяпологовій фазі: «очікуйте, що протягом перших двох тижнів після пологів ви втратите в середньому від 3 до 6 фунтів, оскільки ваше тіло виводить зайву рідину».
Але після цього ви, швидше за все, збережете деяку залишкову вагу після вагітності. Тепер може виникнути спокуса почати рахувати калорії і спробувати швидко скинути всю вагу. Але якщо ви годуєте грудьми, це буде складно, тому що годуючим мамам потрібно додатково 500 калорій в день.
Тим не менш, під час грудного вигодовування безпечно починати дієту і займатися фізичними вправами, - говорить Сальсідо. Вам просто потрібно дати своєму тілу достатньо часу, щоб спочатку відновитися. Вам знадобиться від чотирьох до шести тижнів:
Чотири тижні: якщо у вас були пологи через природні родові шляхи, ви можете поговорити зі своїм лікарем про повернення до помірного режиму фізичних вправ через чотири тижні після пологів.
Шість тижнів: якщо вам зробили кесарів розтин, Сальсідо радить почекати шість тижнів, перш ніж починати підрахунок калорій і вправи, щоб схуднути.
"Зниження ваги приблизно на 0,5 кг на тиждень безпечно і, ймовірно, не вплине на кількість молока, якщо ви годуєте грудьми», - говорить він. Отже, ви можете повернутися до своєї ваги до вагітності через 20 тижнів або 5 місяців.
Грудне вигодовування може допомогти в схудненні. В одному дослідженні 2015 року, опублікованому в Preventive Medicine, американські мами, які годували виключно грудьми не менше трьох місяців, втратили більше ваги і з більшою ймовірністю повернулися до своєї ваги до вагітності через рік після пологів у порівнянні з мамами, які не годували виключно грудьми або взагалі не годували.
Хоча це обнадіює, інші дослідження показали суперечливі результати. В цілому здається, що чим довше ви годуєте грудьми, тим ефективніше це допомагає вам схуднути.
Що стосується того, яка дієта найкраще працює, Сальсідо каже: «найбезпечніший і найпростіший спосіб схуднути під час вагітності - їсти невеликими порціями протягом дня замість трьох великих, щоб прискорити метаболізм».
Він рекомендує завжди починати свій день зі сніданку, вибирати здорові закуски, наприклад горіхи, і пити багато води протягом дня.
Крім того, як і очікувалося, розумно дотримуватися фруктів і овочів. «Не забувайте їсти багато фруктів і овочів - вони допомагають забезпечити ваше тіло необхідними поживними речовинами, а також розщеплюють жирові відкладення", - говорить він.
Але якщо ви виявите, що відчуваєте тягу, аналогічну тій, що у вас була під час вагітності, ви не самотні. "Деякі жінки можуть продовжувати відчувати тягу після пологів через зміни в рівні гормонів", - говорить Сальсідо. Тяга може включати що завгодно, від цукру до кофеїну і білка.
Сальсідо каже, що гарне практичне правило щодо післяпологової тяги-ставитися до них так само, як якщо б вони були у вас під час вагітності: все в помірних кількостях. Більш того,» ця тяга зазвичай зникає протягом шести місяців після пологів", - говорить він.