Імунний паспорт – це електронний або звичайний документ, який свідчить про одужання людини від коронавірусу і проходження періоду самоізоляції.
У деяких країнах світу вже тестують видачу імунних паспортів, зокрема – в Естонії та Чилі, йдеться в сюжеті Секретних матеріалів.
Для прикладу, в Чилі де видають сертифікати здоров'я, громадяни будуть мати три рівні доступу.
В Європі також розглядають можливість введення паспортів здоров'я.
“З точки зору епідеміології, вони не просто ефективні, вони повинні бути. Тільки тоді, коли ми можемо в цьому переконатися в цьому, ми можемо говорити, що людина безпечна для інших і для неї безпечно, якщо вона буде контактувати з інфекцією", - підкреслив лікар лікар-інфкеціоніст Юрій Жигарєв.
Читати такожЕфективна терапія: з'ясувалося, як знизити смертність від COVID-19
Він уточнив, що в Україні вже розроблена система чіп-вакцини.
"Це така нова технологія, коли вводиться підшкірно вакцинний препарат і певний барвник (квантові точки), які можуть давати сигнал на певній довжині хвилі при певному опроміненні інфрачервоним або ультрафіолетовими променями", - пояснив експерт.
У той же час з різкою критикою введення імунних паспортів виступила Всесвітня організація охорони здоров'я, яка сумнівається в точності даних, які будуть відображати нові документи.
Експерти звертають увагу, що імунні паспорти можуть стати предметом спекуляцій і служити ресурсом для поділу громадян на умовно здорових і хворих коронавірусом.
Читати такожЗагинуть мільйони: у ВООЗ приголомшили прогнозом про другу хвилю COVID-19
На думку ряду політологів, введення імунних паспортів спровокує корупцію і дискримінацію в суспільстві, а також порушення прав громадян.
Однак говорити про введення в Україні режиму імунних паспортів поки рано.
Нагадаємо, раніше лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв попередив про ймовірність другої хвилі COVID-19 в Україні.