Гарантія гарного нічного сну: лікар поділився дивовижним правилом двох годин

Сон можна налагодити / Pixabay

Лікар поділився корисним лайфхаком.

Британський лікар доктор Майкл Мослі виступив на BBC Sounds, щоб розповісти, як одна річ може мати величезний вплив на ваше загальне здоров'я.

Як пише Express.co.uk, він розповів про переваги ранкової прогулянки і про те, як з її допомогою можна відрегулювати біологічний годинник. У шоу він розповів про те, як прогулянки на свіжому повітрі вранці можуть не тільки вплинути на сну, але і допомогти поліпшити загальний стан щастя частково завдяки двом виробленим в ньому хімічним речовинам-мелатоніну і серотоніну.

Майкл Мослі сказав: "Будь-яка прогулянка на вулиці протягом дня хороша, тому що вона відкриває доступ до денного світла, але ранкова прогулянка, здається, попереджає наше тіло і мозок про те, що день почався. Світло також допомагає скидати наші внутрішні біологічні годинники, які говорять нашому тілу йти спати і коли прокидатися.

Читати такожМагнітна буря порушить сон і позначиться на роботі: що робити

Вплив світла також пригнічує вироблення мелатоніну, відомого як гормон, що спонукає нас заснути. Яскраве світло рано вранці відразу ж знизить вироблення мелатоніну і змусить вас відчути себе бадьорим. Справа не тільки в тому, що світло пригнічує Мелатонін, але і переводить ваші біологічний годинник вперед, так що ввечері, коли ви хочете спати, ваше тіло готове до цього.

Коротше кажучи, якщо вам важко заснути вночі, це може бути пов'язано з тим, що ви не отримуєте достатньо яскравого світла, особливо вранці.

Чим раніше ви потрапите на денне світло, тим краще буде вплив кількості і якості сну. Також вважається, що раннє вплив світла насправді скорочує час, протягом якого ви прокидаєтеся посеред ночі, щоб виспатися вночі краще і глибше.

Використовуючи цей простий трюк, ви дійсно можете натренувати себе, щоб стати жайворонком всього за кілька тижнів.

"Просто вийдіть на прогулянку всього через дві години після того, як ви зазвичай встаєте, і це також може спрацювати, якщо ви працюєте позмінно або у вас непарні години роботи. Якщо ви не спите, коли сонце встає, хоча вам може здатися, що світла не так багато, в ньому більше синього світла або короткохвильового світла, який є однією з тих речей, до яких наші рецептори особливо чутливі, і може мати позитивний ефект», - зазначив лікар.

Автор: Олена Кюпелі
Новини заразКонтакти