Ехінацея, також названа фіолетовим конусом, є однією з найпопулярніших трав в усьому світі. Люди століттями використовували її, як і шавлію, для лікування різних захворювань.
Зміст
Сьогодні вона найбільш відома засіб від застуди або грипу. Тим не менш, вона також використовується для лікування болю, запалення, мігрені та інших проблем зі здоров'ям.
У цій статті розглядаються переваги, застосування, побічні ефекти і дозування ехінацеї.
Ехінацея - це назва групи квіткових рослин в родині ромашки. Всього в цій групі дев'ять видів, але тільки три з них використовуються в трав'яних добавках - Echinacea purpurea, Echinacea angustifolia і Echinacea pallida.
Як верхні частини рослини, так і коріння використовуються в таблетках, настоянки, екстрактах і чаях.
Рослини ехінацеї містять значну різноманітність активних сполук, таких як кавова кислота, алкаміди, фенольні кислоти, розмаринова кислота, поліацетілени і багато інших.
Крім того, дослідження пов'язують ехінацею та її сполуки з багатьма перевагами для здоров'я, такими як зменшення запалення, поліпшення імунітету і зниження рівня цукру в крові.
Рослини ехінацеї наповнені рослинними з'єднаннями, які діють як антиоксиданти.
Антиоксиданти - це молекули, які допомагають захистити ваші клітини від окисного стресу, стану, пов'язаного з хронічними захворюваннями, такими як діабет, хвороби серця і багато інших.
Деякими з цих антиоксидантів є флавоноїди, ціхорова кислота і розмаринова кислота.
Ці антиоксиданти, мабуть, містять більше екстрактів плодів і квітів рослин в порівнянні з іншими частинами, такими як листя і корінь, повідомляє ScienceDirect.
Крім того, рослини ехінацеї містять сполуки, так звані алкаміди, які можуть додатково посилювати антиоксидантну активність. Алкаміди можуть відновлювати зношені антиоксиданти і допомагають їм краще досягати молекул, схильних до окислювального стресу.
Дослідження ехінацеї припускають, що вона має кілька вражаючих переваг для здоров'я.
Ехінацея найбільш відома завдяки своєму гарному впливу на імунну систему.
Численні дослідження показали, що ця рослина може допомогти вашій імунній системі боротися з інфекціями і вірусами, які можуть допомогти вам швидше відновитися після хвороби. Це одна з причин, чому ехінацея часто використовується для профілактики або лікування застуди.
Високий рівень цукру в крові може підвищити ризик серйозних проблем зі здоров'ям. Дослідження показали, що рослини ехінацеї можуть допомогти знизити рівень цукру в крові.
Занепокоєння - поширена проблема, яка зачіпає майже кожного п'ятого дорослого. В останні роки рослини ехінацеї стали потенційним засобом від неспокою.
Дослідження показали, що рослини ехінацеї містять сполуки, які можуть зменшити почуття тривоги. До них відносяться алкаміди, розмаринова кислота і кофеїнова кислота.
Запалення - це природний спосіб вашого тіла, що сприяє зціленню і захисту. Іноді запалення може вийти з-під контролю і тривати довше, ніж необхідно і очікувано. Це може підвищити ризик виникнення хронічних захворювань та інших проблем зі здоров'ям.
Кілька досліджень показали, що ехінацея може допомогти зменшити надмірне запалення.
Дослідження показали, що рослини ехінацеї можуть допомогти в лікуванні загальних проблем зі шкірою.
Протизапальні та антибактеріальні властивості ехінацеї пригнічують ріст Propionibacterium, частої причини появи прищів.
Однак екстракт ехінацеї, мабуть, має короткий термін придатності, що ускладнює його включення в комерційні продукти по догляду за шкірою.
Рак - це хвороба, яка включає в себе неконтрольований ріст клітин. Дослідження показали, що екстракти ехінацеї можуть пригнічувати ріст ракових клітин і навіть викликати їх загибель.
Продукти ехінацеї, мабуть, безпечні і добре переносяться для короткочасного застосування.
Були випадки, коли люди відчували побічні ефекти, такі як:
Проте, ці побічні ефекти частіше зустрічаються у людей з алергією на інші квіти, такі як ромашки, хризантеми, чорнобривці, амброзія та інші.
Оскільки ехінацея, мабуть, стимулює імунну систему, людям з аутоімунними порушеннями або людям, які приймають імунодепресанти, слід уникати її або спочатку звернутися до лікаря.
Хоча вона, мабуть, безпечна для короткострокового використання, її довгострокові наслідки все ще відносно невідомі.