Біль в попереку: причини, діагностика, лікування

Біль у попереку може бути результатом деяких захворювань

Біль у попереку може бути результатом небезпечних захворювань і травм.

Біль в попереку, як і біль в спині, є частою причиною звернення до лікаря.

За даними багатьох міжнародних інститутів здоров'я, біль у попереку є найбільш поширеною причиною інвалідності. Більшість болю в попереку є результатом травми, серед яких, наприклад, розтягнення м'язів або розтягнення внаслідок раптових рухів або невдалої механіки тіла при підйомі важких предметів.

Біль у попереку

Біль у попереку може бути результатом деяких захворювань, таких як:

Рак спинного мозку;

Розрив або грижа міжхребцевого диска;

Ішіас;

Артрит;

Інфекції нирок;

Інфекції хребта;

Гострий біль у спині може тривати від декількох днів до декількох тижнів, в той час як хронічний біль у спині - це біль, який триває довше трьох місяців.

Біль в попереку частіше зустрічається у людей у віці від 30 до 50 років. Це частково пов'язано зі змінами, які відбуваються в організмі при старінні. З віком відбувається зменшення вмісту рідини між хребцями в хребті.

Читайте такожБіль у коліні: причини і лікування

Це означає, що диски в хребті більше схильні до подразнення. Також втрачається м'язовий тонус, що робить спину більш схильною до травм. Ось чому зміцнення м'язів спини і використання хорошої механіки тіла допомагають запобігти болю у попереку.

Які причини болю в попереку?

Деформації

М'язи і зв'язки в спині можуть розтягуватися або розриватися через надмірну активність Симптоми включають біль і скутість в нижній частині спини, а також м'язові спазми. Відпочинок і фізіотерапія є ліками від цих симптомів.

Пошкодження диска

Диски схильні до травм. Цей ризик збільшується з віком. Зовнішня сторона диска може порватися або стати грижею.

Грижа міжхребцевого диска, який також відомий як прослизання або розрив диска, виникає, коли хрящ, навколишній диск, тисне на спинний мозок, нервові корінці. Подушка, яка знаходиться між хребетними хребцями, виходить за межі нормального стану.

Це може призвести до здавлення нервового корінця при його виході з спинного мозку і через хребетні кістки. Пошкодження диска зазвичай відбувається раптово після підйому чого-небудь або скручування спини. На відміну від напруження спини, біль від травми диска зазвичай триває більше 72 годин.

Ішіас

Ішіас може виникнути з грижею міжхребцевого диска, якщо диск тисне на сідничний нерв. Сідничний нерв з'єднує хребет з ногами. В результаті ішіас може викликати біль в ногах і ступнях. Цей біль зазвичай відчувається як печіння або шпильки і голки.

Стеноз хребетного каналу

Спинальний стеноз - це коли звужується хребет, чинячи тиск на спинний мозок і спинні нерви.

Стеноз хребта найчастіше обумовлений дегенерацією дисків між хребцями. Результатом є здавлювання нервових корінців або спинного мозку кістковими шпорами чи м'якими тканинами, такими як диски.

Тиск на спинномозкові нерви викликає такі симптоми, як:

Оніміння

Спазми

Слабкість

Ви можете відчути ці симптоми в будь-якому місці тіла. Багато людей зі стенозом хребта помічають, що їх симптоми погіршуються при стоянні або ходьбі.

Аномальні викривлення хребта

Сколіоз, кіфоз і лордоз - все це стани, які спричиняють аномальні викривлення хребта.

Це вроджені стани, які зазвичай вперше діагностуються в дитинстві або в підлітковому віці. Ненормальна кривизна викликає біль і погану поставу, тому що вона чинить тиск на м'язи, сухожилля, зв'язки, хребці.

Інші умови

Існує ряд інших станів, які викликають біль у попереку. Ці умови включають в себе:

Артрит - це запалення суглобів.

Фіброміалгія - це тривалий біль у суглобах, м'язах і сухожиллях.

Спондиліт - це запалення суглобів між хребетними кістками.

Спондильоз - це дегенеративне захворювання, яке може призвести до втрати нормальної структури і функції хребта. Хоча старіння є основною причиною захворювання, місце і швидкість появи хвороби залежить від конкретної людини.

Додаткові стани здоров'я, які можуть викликати біль у попереку, включають:

Проблеми з нирками і сечовим міхуром;

Вагітність;

Ендометріоз;

Кісти яєчників;

Міома матки;

Рак;

Діагностика

Швидше за все, ваш лікар почне з запиту повної історії хвороби і ретельного медичного огляду, щоб визначити, де ви відчуваєте біль. Фізичне обстеження також може визначити, чи впливає біль на діапазон рухів.

Лікар також може перевірити рефлекси і реакції на певні відчуття. Це визначає, чи впливає біль у попереку на нервові закінчення.

Якщо у вас немає неврологічних порушень, ваш лікар, ймовірно, буде стежити за загальним станом протягом декількох тижнів, перш ніж відправляти вас на обстеження. Це пов'язано з тим, що більшість видів болю в попереку проходить за допомогою простих процедур по догляду за собою.

Деякі симптоми вимагають додаткового тестування, в тому числі:

Відсутність контролю кишечника;

Слабкість;

Висока температура;

Втрата ваги;

Аналогічно, якщо ваш біль у попереку триває після домашнього лікування, ваш лікар може призначити додаткові аналізи.

Можуть знадобитися такі візуальні тести, як рентген, комп'ютерна томографія, ультразвук та МРТ, щоб лікар міг перевірити:

Проблеми з кістками;

Проблеми з диском;

Проблеми зі зв'язками і сухожиллями в спині;

Якщо медик підозрює проблему з міцністю кісток спини, він може замовити сканування кістки або тест щільності кістки. Електроміографія (ЕМГ) або тести нервової провідності можуть допомогти виявити будь-які проблеми з вашими нервами.

Лікування

Домашній догляд

Методи самолікування корисні протягом перших 72 годин після початку болю. Якщо біль не проходить після 72 годин домашнього лікування, вам слід зателефонувати своєму лікарю. Припиніть ваші звичайні фізичні навантаження на пару днів і нанесіть лід на нижню частину спини. Лікарі зазвичай рекомендують використовувати лід протягом перших 48-72 годин, а потім переходити на нагрів.

Чергуйте лід і тепло, щоб розслабити м'язи. Протокол RICE - відпочинок, лід, стиснення і підйом - рекомендується протягом перших 48 годин.

Для полегшення болю приймайте знеболюючі препарати, що відпускаються без рецепта, такі як Ібупрофен.

Іноді лежання на спині викликає більше дискомфорту. Якщо це так, спробуйте лежати на боці з зігнутими колінами і подушкою між ніг. Якщо вам комфортно лежати на спині, покладіть під стегна подушку або згорнутий рушник, щоб зменшити тиск на поперек.

Тепла ванна або масаж часто можуть розслабити жорсткі і втомлені м'язи спини.

Методи самолікування корисні протягом перших 72 годин після початку болі

Медичне лікування

Біль у попереку може виникати при ряді станів, у тому числі:

Напруга м'язів і слабкість;

Здавлені нерви;

Зміщення спинного мозку;

Існує ряд можливих медичних процедур, у тому числі:

Лікарські препарати;

Фізіотерапія;

Ваш лікар визначить відповідну дозування і застосування ліків і медикаментів на основі ваших симптомів.

Новини заразКонтакти