Носіння окулярів або контактних лінз може допомогти вам краще бачити, але є й інші важливі способи поліпшити зір.
Багато аспектів вашого способу життя можуть вплинути на ваше зір, у тому числі те, що ви їсте, що носите і курите чи.
Ось шість природних способів поліпшити зір і захистити очі від шкоди.
"Більшість з нас чули, що морква корисна для наших очей. Основна причина цього в тому, що морква багата вітаміном А", - говорить Сунір Дж. Гарг, доктор медицини, очний лікар і професор офтальмології в університеті Томаса Джефферсона.
За словами Гарга, отримання достатньої кількості вітаміну А є життєво важливим для вашого зору, оскільки це допомагає сітківці, яка є тканиною в задній частині ока, спілкуватися з вашим мозком.
Клітини, звані фоторецепторами в сітківці ока, сприймають світло і посилають в мозок сигнал інтерпретувати те, що ви бачите. "Основна молекула, що відповідає за сигнал і створює його, - це вітамін А, - говорить Гарг.
Деякі продукти, які є хорошими джерелами вітаміну А, включають:
Читати такожЯк поліпшити зір: 9 ефективних способів
Гарг рекомендує їсти три порції на тиждень продуктів, багатих вітаміном А, щоб запобігти захворюванням очей, які пошкоджують сітківку, наприклад дегенерацію жовтої плями.
"Сигаретний дим, а також всі токсини, що містяться в ньому, шкідливі для всіх частин нашого тіла", - говорить Гарг. Фактично, куріння може пошкодити сітківку і викликати дегенерацію жовтої плями - стан, який може зробити ваше зір нечітким або створити темні плями в полі зору.
Це пов'язано з тим, що куріння може знизити кількість кисню, що потрапляє в сітківку ока, і пошкодити крихітні кровоносні судини в оці.
«Ми знаємо, що куріння є основним змінним фактором ризику макулярної дегенерації", - говорить Гарг, додавши, що ніколи не пізно кинути палити і запобігти пошкодженню сітківки.
Коли ви виходите на сонце без сонцезахисних окулярів, ваші очі можуть піддаватися впливу високих рівнів ультрафіолетового (УФ) світла. Це може пошкодити рогівку-прозорий шар тканини над зіницею.
За словами Гарга, сильний вплив сонячного світла також може викликати у деяких людей рак шкіри на ніжній шкірі навколо очей, а іноді і на поверхні ока.
Але не всі сонцезахисні окуляри корисні, оскільки деякі з них не фільтрують ультрафіолетове світло. Насправді, носити сонцезахисні окуляри без фільтра може бути гірше, ніж без сонцезахисних окулярів взагалі.
«Учні можуть розширюватися, коли ми носимо сонцезахисні окуляри. Коли зіниці розширені, більш шкідливі промені потенційно можуть потрапити в око", - говорить Гарг.
Щоб захистити очі, Вам слід шукати сонцезахисні окуляри, які фільтрують як uva, так і UVB світло. "Шукайте етикетки з написом «поглинання УФ-випромінювання до 400 нм" або "100-відсоткове блокування УФ-випромінювання", - говорить Гарг.
Тривале спостереження за екранами може викликати сильне навантаження на очі. Це не призведе до незворотного збитку, але занадто багато часу на екрані може призвести до слабкості в очах або викликати тимчасове затуманення зору.
Це пов'язано з тим, що Ви рідше моргаєте, дивлячись на екран, що може викликати висихання очей і відчуття дискомфорту. Вашим очам також важко постійно дивитися на яскраве світло екрану і фокусуватися на невеликих об'єктах, таких як текст.
Експерти рекомендують використовувати метод, який називається правилом 20-20-20, кожного разу, коли ви використовуєте крупний план, наприклад телефон або ноутбук, щоб зменшити навантаження на очі. Щоб використовувати метод, виконайте наступні дії:
Кожні 20 хвилин робіть невелику перерву і відводите погляд від екрану.
Під час цієї перерви знайдіть об'єкт на відстані не менше 6 метрів від вас, щоб подивитися.
Зосередьтеся на об'єкті щонайменше 20 секунд, перш ніж повернутися на екран.
Окуляри з фільтром синього світла часто рекламуються як засіб від втоми очей, викликаної екранами. Але дослідження показують, що ці окуляри насправді не знижують навантаження на очі, тому що вони не збільшують частоту моргання.
Обов'язково дотримуйтесь правило 20-20-20, щоб краще знизити навантаження на очі.
Багато робочих місць можуть поставити вас під загрозу пошкодження очей, але використання захисного обладнання може допомогти зберегти ваші очі та зір у безпеці. За оцінками експертів, правильний захист очей може запобігти 90% травм очей на роботі.
Ви повинні носити захисні окуляри, маску для обличчя або інше обладнання, якщо ви працюєте з будь-яким з цих речовин:
Зверніться до правил вашого робочого місця, щоб дізнатися, яке обладнання слід використовувати для захисту очей. Якщо ви використовуєте будь-які з цих матеріалів поза роботою для прибирання або будівництва, дотримуйтесь ту ж обережність і переконайтеся, що у вас є власне Захисне спорядження.
За словами Гарга, діабет може становити серйозну небезпеку для вашого зору, тому що він послаблює кровоносні судини по всьому тілу, в тому числі в сітківці.
«З часом ці кровоносні судини настільки пошкоджені, що вони не переносять достатньо кисню та поживних речовин для живлення сітківки, а деякі з цих клітин сітківки пошкоджуються і вмирають", - говорить Гарг.
За словами Гарга, контроль рівня цукру в крові, артеріального тиску і холестерину може допомогти знизити ризик розвитку очного захворювання, пов'язаного з діабетом. Це може включати зміну дієти, фізичні вправи або будь-які інші заходи, які рекомендує лікар.
Гарг радить, якщо у вас діабет, Вам слід щорічно відвідувати офтальмолога для перевірки зору, щоб ви могли якомога раніше виявити будь-які проблеми зі здоров'ям очей.