15 тисяч доларів за дієту: світові селебрітіз "підсіли" на новий план схуднення

F-фактор-це дієта з дуже високим вмістом клітковини. / Фото Instagram

F-фактор - це дієта з дуже високим вмістом клітковини.

Останнім трендом на ринку "дієтичних" послуг стала дієта, розроблена знаменитим дієтологом Танею Цукерброт. Вона носить горду назву"F-фактор".

Повідомляється, що високопоставлені клієнти платять 15000 доларів за план і особисті сеанси з Цукерброт, але дієта також доступна для широких мас у вигляді книги.

Що таке дієта F-фактор?

По суті, F-фактор-це дієта з дуже високим вмістом клітковини. Фішка в тому, що "клітковина не містить калорій, тому ви можете насититися, не переїдаючи".

Читати такожКето-дієта VS дієта Аткінса: дієтологи порівняли переваги для схуднення

По - перше, швидке нагадування про те, що таке клітковина: «є два типи клітковини»,-каже Шана Міней Спенс, лікар-дієтолог з Нью-Йорка. "Існує розчинна клітковина, яка розчиняється у воді з утворенням гелеподібного матеріалу і, як кажуть, допомагає знизити рівень холестерину і глюкози в крові". Розчинна клітковина міститься в вівсі, горосі, квасолі, яблуках, цитрусових, моркви, ячмені і подорожнику.

Крім того, існує нерозчинна клітковина, яка сприяє спорожненню кишечника і може збільшити обсяг випорожнень, говорить Спенс. Вона відмінно допомагає при запорах або нерегулярному випорожненні, її можна знайти в цільнозерновому борошні, пшеничних висівках, горіхах, бобах і волокнистих овочах. Оскільки ваша травна система не може розщеплювати клітковину в енергію, вона також допомагає вам відчувати себе ситим.

Дієта "F-фактор" закликає послідовників відстежувати п'ять поживних речовин і макроелементів - клітковину, білок, жир, вуглеводи і чисті вуглеводи - і змінювати свій раціон в залежності від виконання рекомендацій для цих типів продуктів. Важливо також відзначити, що, хоча дієта не обмежує кількість калорій на день, рекомендації щодо інших продуктів в кінцевому підсумку обмежують загальне споживання калорій.

Щоб допомогти вам трохи розібратися, дієта складається з трьох фаз або кроків:

На всіх трьох етапах дієти також рекомендується отримувати 30% калорій з жирів, що становить близько 33 грамів в день. Знову ж таки, хоча дієта не враховує калорії безпосередньо, корисно знати, що жир містить 9 калорій на грам, так що 33 грами рівні 297 калоріям. Якщо 33 грами жиру складають 30 відсотків від загальної кількості калорій, ви споживаєте 990 калорій на день. Для більшості людей це небезпечно мало. «Цього недостатньо для більшості дорослих жінок", - говорить Спенс.

Дієта також сприяє високому споживанню білка-близько 90-126 грамів, що значно перевищує кількість, рекомендовану Всесвітньою організацією охорони здоров'я, яка пропонує 0,8 грама на кілограм ваги тіла (для жінка вагою 68 кг, це 55 грамів в день).

Нарешті, вода є величезною частиною дієти з фактором F, тому що» клітковині потрібна вода, щоб творити чудеса", - йдеться на веб-сайті, пропонуючи людям, що сидять на дієті, випивати три літри або більше 12 чашок води в день. Це не так вже й далеко від Інституту медицини Національної академії наук, який фактично рекомендує 2,7 літра (11 чашок) для жінок і 3,7 літра (майже 16 чашок) для чоловіків в день від загального споживання води.

Що ви можете їсти на дієті F-фактор, а що заборонено?

Дієта буквально названа на честь клітковини, тому поживна речовина-найкращий друг людини в дієті: це означає Фрукти, некрохмалисті овочі, бобові і деякі цільні зерна, такі як пластівці з високим вмістом клітковини і булгур. Ви також повинні їсти нежирні білки і жири, як говорилося раніше.

І навпаки, F-фактор застерігає від вживання в їжу м'яса і молочних продуктів з високим вмістом жиру і закликає людей, що сидять на дієті, уникати насичених жирів і додавання цукру. Але все ж дієта неодноразово заявляє, що можна схуднути, «не уникаючи всього, що любиш». Мабуть, їсти щось з перерахованого-це нормально, якщо ви дотримуєтеся цільові рівні харчових волокон, чистих вуглеводів, білків і жирів.

Одна річ, яку F-Фактор обов'язково відзначає , полягає в тому, що алкоголь не є забороненим, і що склянка вина додає 2 г чистих вуглеводів до вашої щоденної кількості вуглеводів. У блозі F-Фактора пояснюється, що, хоча ніхто не повинен починати вживати алкоголь, якщо він цього ще не робив, помірне вживання алкоголю може бути частиною дієти з самого початку. "Не включивши алкоголь у свій раціон з самого початку, вам буде набагато важче продовжувати своє звичайне соціальне життя, вийти після роботи з друзями або навіть просто поспілкуватися в суботу ввечері», - йдеться в одному повідомленні в блозі.

Далі в публікації радять не пити напої з високим вмістом цукру і рекомендують низькокалорійні варіанти, такі як сухе вино і лікер, змішаний з клубною газованою водою.

Чи призведе дієта до втрати ваги?

В короткостроковій перспективі? Так, швидше за все, призведе. У довгостроковій перспективі? Сумнівно.

"F-фактор виглядає так, як дієта, яку моя бабуся дотримувалася кілька десятиліть тому", - говорить Леслі П. Шиллінг, дієтолог з Лас-Вегаса. «Це просто чергова низькокалорійна дієта з назвою, що запам'ятовується. Вона не є поживною, тому що загальний рівень калорій, схоже, впаде нижче того, що більшості дорослих потрібно їсти за день».

Одна річ, яку F-Фактор обов'язково відзначає , - це те, що алкоголь не є забороненим / Фото kosmetsovet.com

Якщо одного слова «голодування» недостатньо, щоб налякати вас, знайте наступне: Міннесотський експеримент з голодування, одне з найважливіших досліджень голоду, на яке посилається Шилінг, виявив, що після шести місяців на низькокалорійній дієті випробовувані (які були здоровими чоловіками) відчули значне падіння сили, температури тіла, частоти серцевих скорочень і статевого потягу, а також підвищення рівня депресії, дратівливості і втоми. Гірше того, вони стали одержимі їжею, часто мріяли про неї і постійно говорили і читали про неї.

«В першу чергу, щоб тіло могло підтримувати основні процеси, необхідно задовольнити енергетичні потреби", - говорить Шиллінг. "Організм не знає різниці між черговою модною дієтою і голодом. Ця дієта-рецепт для лікування симдромів низької доступності енергії і початку циклу обмеженого переїдання». Вона попереджає, що дієта з набагато більшою ймовірністю завдасть довгострокової шкоди, ніж принесе короткострокову користь.

Є багато доказів, що підтверджують це. По-перше, метааналіз за квітень 2020 року, опублікований в BMJ, вивчив 121 раніше проведене дослідження по зниженню ваги і виявив, що переважна більшість з них може схуднути протягом перших шести місяців обмежувальної дієти, але набрати його назад протягом року. І це не через нестачу сили волі або доведення до кінця.

Оглядове дослідження 2015 року, опубліковане у Міжнародному журналі ожиріння, пояснює, що швидка втрата ваги може спричинити фізіологічні зміни, які дійсно ускладнюють втрату більшої ваги, і фактично сприяють збільшенню ваги, включаючи меншу кількість спалюваних калорій, менше окислення жирів, збільшення вироблення гормонів голоду.

Новини заразКонтакти