Як позбутися від прищів в домашніх умовах: поради, які працюють

Щоб позбутися від прищів, потрібно для початку зрозуміти причину їх появи / Instagram

Якщо перехідний вік позаду, а прищі продовжують вас турбувати, то для початку спробуйте зрозуміти причину їх появи.

Наші знання про прищі часто поверхневі. До того ж багатьом з нас ще в дитинстві вклали в голову помилкові переконання, наприклад, що вони пройдуть після перехідного віку, або після засмаги, або після того, як у вас з'являться діти – хоча проходять роки, народжуються діти, а прищі продовжують «атакувати» нас. Ще один дуже популярний міф - що прищі з'являються через неправильне харчування і "підуть" разом з приходом у ваше життя дієти.

Так чи інакше, їх поява на обличчі в будь-якому віці засмучує нас і змушує нервувати перед дзеркалом - особливо цей «сюрприз» неприємний перед важливою зустріччю. Крім того, прищі можуть з'явитися унаслідок носіння маски для обличчя, тому розмови про акне стали зараз актуальними навіть для тих, хто, здавалося, назавжди попрощався з проблемою - у нашому матеріалі Як маски для обличчя спотворюють наше обличчя можете детальніше про це дізнатися.

Причини появи прищів у дорослих

Якщо перехідний вік позаду, а прищі продовжують вас турбувати, то для початку спробуйте зрозуміти причину їх появи. Звичайно, ви можете записатися до лікаря і проконсультуватися з ним. Але якщо ви маєте намір спробувати розв'язти цю проблему самостійно, то зупиніться на мить і подумайте, чому з'являються прищі на вашому обличчі – нижчеперелічений список допоможе вам зрозуміти, що посилає прищам «запрошення» на ваше обличчя.

Прищі з'являються, якщо ви:

Коли ви зрозуміли причину - а якщо ви уважно подумаєте, що точно зрозумієте, чому прищі з'являються, то можете приступати до розв'язання проблеми.

Види прищів

Прищі, або як кажуть медики – акне – це захворювання шкіри, і проявляється воно по-різному. У одних людей прищі з'являються унаслідок бактеріальної інфекції - як правило, від них можна більш-менш легко позбутися. Бувають ситуації складні, коли прищі виникають швидко, вбивають тканини й безпосередньо пов'язані з системними захворюваннями.

Які бувають прищі:

Як позбутися від прищів у домашніх умовах

Щоб шкіра стала чистою, гладкою і красивою, зверніть насамперед увагу на деякі важливі моменти.

Дайте лікам проти прищів щонайменше 4 тижні, щоб вони подіяли. Погана ідея - купити багато різних засобів від прищів і кожні кілька днів пробувати то одне, то інше. Запам'ятайте - за три дні жодні ліки не створять дива. Швидке позбавлення від прищів у домашніх умовах - це міф. Результат лікування акне можна реально побачити щонайменше за 4 тижні.

Воюйте з різними причинами появи прищів, але не з усіма відразу. Якщо за місяць після використання засобу під умовною назвою №1 ви не помітите поліпшення, додайте до свого плану лікування засіб №2 від прищів – але з іншим складом, і компонентом, який впливає на іншу причину. А причини можуть бути різні: забиті пори, запалення, жирна шкіра. Тобто, якщо одне не допомогло, за місяць пробуйте друге, потім третє.

Запам'ятайте:

Чітко дотримуйтесь інструкцій, які дав вам дерматолог на консультації. Якщо ви самі зміните інструкцію, і використовуватимете не всі засоби, не в зазначеній кількості й не так часто, як радить лікар, тоді не дивуйтеся, що ваше обличчя досі в прищах.

Умивайте обличчя уранці, ввечері та після потовиділення. Але зловживати умиванням не треба - шкіра чутлива, й ваші зусилля можуть зіграти з вами в злий жарт – ситуація з акне погіршиться.

Відкладіть якомога далі скраби. Багатьом здається, що, коли їх шкіра жирна або брудна, обов'язково потрібен скраб. Але ця процедура дуже сильно подразнює шкіру, особливо, якщо вона схильна до прищів.

Читати такожЯк зміцнити нігті в домашніх умовах: прості та ефективні способиОднією з причин появи прищів є погана косметика. Тому вибирайте не ті засоби, які красиво виглядають, а ті, які не шкодять шкірі вашого обличчя. Використовуйте засоби по догляду за шкірою і косметику, що не викликають прищів. Ці продукти мають маркування. На пакуванні ви можете побачити одне з наступного:

Не чіпайте прищі й не видавлюйте їх, бо на рівному місці можете знайти собі додаткові проблеми та посилення ситуації.

Міняйте напірники щонайменше двічі на тиждень, протирайте смартфон, бо він торкається до вашого обличчя, і періть шарф та шапку, які теж контактують з ним.

Якщо ви все перераховане вище перепробували, і результату немає, тоді потрібно звернутися до дерматолога не просто за порадами, а за реальним лікуванням – особливо це стосується тих, у кого кісти на обличчі.

Новини заразКонтакти