Про що попереджає ЦПД:
Начебто від імені "Ощадбанку" українцям масово надсилаються повідомлення про "заборгованість за кредитом". Ба більше, як розповіли в Центрі протидії дезінформації, такі повідомлення отримують навіть ті, хто не є клієнтом банку.
Шахраї навіть додумались створити фейкові чат-боти, які копіюють фірмовий стиль фінустанови.
Однак вестися на таку "заманушку" не варто - як пояснює ЦПД, насправді це чергова шахрайська схема. Головною метою зловмисників є заволодіти банківськими даними користувачів для подальших злочинних дій.
"У жодному разі не переходьте за посиланнями в таких повідомленнях, не користуйтеся фейковими чат-ботами, не вводьте свої персональні дані та блокуйте номер відправника, від якого надійшло подібне SMS", - йдеться в повідомленні.
ЦПД нагадує, що усю актуальну інформацію можна знайти на офіційних сайтах банків.
Як повідомляв Главред, напередодні повідомлялося про те, що українці отримують повідомлення про борги під виглядом представників державної фінустанови Ощадбанк. Повідомлення надсилають навіть тим, у кого відсутні будь-які активні рахунки.
Окрім цього, українців попередили про нову схему обкрадання через ПриватБанк. Шахраї телефонують, видаючи себе за працівників банку і стверджують, що з картки нібито були здійснені кілька незначних транзакцій на територію країни-агресора протягом останніх 20 хвилин.
Більше економічних новин:
Центр протидії дезінформації (англ. Center for Countering Disinformation) — робочий орган Ради національної безпеки і оборони України, утворений відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року «Про створення Центру протидії дезінформації», уведеного в дію Указом Президента України від 19 березня 2021 року № 106, повідомляє Вікіпедія.
Центр забезпечує здійснення заходів щодо протидії поточним і прогнозованим загрозам національній безпеці та національним інтересам України в інформаційній сфері, забезпечення інформаційної безпеки України, виявлення та протидії дезінформації, ефективної протидії пропаганді, деструктивним інформаційним впливам і кампаніям, запобігання спробам маніпулювання громадською думкою.