Головне:
В Україні запровадили нові підходи до обліку домашніх тварин. Наприклад, з 12 травня у Києві почали реєструвати через ЦНАП собак. Якщо власники домашніх улюбленців не пройдуть її, їх може чекати немалий штраф.
Cправа в тому, що стаття 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за утримання незареєстрованих собак. Ця стаття передбачає винесення попередження або накладення штрафу для громадян у розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів (170-340 грн), а для посадових осіб - від двадцяти до п’ятдесяти таких мінімумів (340-850 грн).
Як розповіли у коментарі Факти ICTV у ЦНАП, наразі немає крайніх термінів для реєстрації тварин, а також повідомили що фахівці Центрів надання адміністративних послуг не мають повноважень щоб накладати штрафи на українців.
У Київській міській лікарні ветеринарної медицини виданню повідомили, що обов'язкову реєстрацію запровадили не для стягування штрафів, а для контролю популяції тварин на вулицях міста.
Тому, станом на сьогодні, реєстрація собак є обов'язковою, але механізм накладання штрафів на порушників наразі невідомий.
Щодо інших домашніх тварин - реєстрація залишається добровільною і штрафи за її відсутність не передбачені.
Нагадаємо, експерти повідомляли водіїв, що за перевищення швидкості на 20–50 км/год передбачено штраф у розмірі 340 гривень. А якщо водій розганяється понад цей ліміт — більш ніж на 50 км/год — штраф зростає до 1700 гривень.
Напередодні Главред писав, що в Україні визначено список місць, у яких дозволено розводити вогонь. Якщо порушити закон, громадянину загрожує штраф за багаття в неправильному місці.
Раніше стало відомо, що українських водіїв можуть почати штрафувати за перевищення допустимого рівня шуму, що створює їх транспорт. Розмір штрафу за перше порушення становитиме 17 000 грн.
Більше новин:
У Києві з 12 травня в усіх ЦНАПах міста запустили новий сервіс реєстрації домашніх тварин.
Наразі реєстрація є обов’язковою для всіх собак, а для котів – за бажанням власника. Для реєстрації власнику необхідно лише подати заповнену форму № 1, що надається безпосередньо у ЦНАПі, та квитанцію про оплату. Після реєстрації тварині присвоюють унікальний номер, а власник отримує реєстраційне посвідчення, що підтверджує право власності на улюбленця.