Інтереси Києва і Вашингтона можуть суперечити один одному з певних питань, зазначив Юрій Романенко.
В умовах можливого запуску газопроводу Північний потік-2 Україна, щоб уникнути подальших проблем, повинна зосередити свої зусилля на видобутку власних газу і нафти. При цьому слід забезпечити і переробку сировини, щоб продати продукт за вищою ціною і забезпечити надходження до державного бюджету. У ситуації з російським газопроводом треба розуміти, що інтереси Києва і Вашингтона можуть не збігатися з певних питань. Про це заявив політолог Юрій Романенко.
"Україна повинна робити те, що залежить від неї. Є родовища газу на нашій території - ми повинні видобувати газ. Є нафта - ми повинні її добувати. Причому ми повинні їх не просто добувати, а й переробляти, щоб продавати за вищою ціною: чим вище рівень переробки, тим дорожче всеце продається. Це дасть і робочі місця, і надходження до бюджету і т. д", - розповів експерт в чаті на Главреді.
"А США все чітко пояснили: вони прийняли таке рішення, виходячи з міркувань національних інтересів. Тому ми повинні враховувати, що з якихось питань національні інтереси України і Штатів можуть суперечити один одному. І це стосується не тільки США, але й інших країн", - підкреслив Юрій Романенко.
Верховна Рада у зв'язку з цим прийняла постанову, в рамках якої звернулася до Конгресу США з проханням впровадити санкції проти всіх компаній, що беруть участь у будівництві газопроводу Північний потік-2.
Пізніше Штати впровадили нові санкції проти СП-2: під американські обмеження потрапила діяльність 13 суден, які задіяні в будівництві російського газопроводу.
Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Москва має намір розібратися в питанні нових санкцій щодо Північного потоку-2 і звинуватив Вашингтон у недотриманні домовленостей.