Експерт пояснив, яка галузь відіграє найважливішу роль в економіці України

За останні 5 років реальна заробітна плата металургів зросла на 80% / УНИАН

У галузі металургії зараз істотно збільшуються обсяги виробництва, чому сприяє ринкова кон'юнктура.

Зростання платежів з податку на прибуток «Метінвестом» до 10,2 млрд грн у першому півріччі 2021 року свідчить про те, що гірничо-металургійний комплекс сьогодні відіграє найважливішу роль в економіці України.

Про це в коментарі УНІАН повідомив голова Федерації металургів України Сергій Біленький.

«Таке збільшення податкових відрахувань, тим більше на тлі коронакризи, яку відчувають всі українські підприємства, – це дуже позитивний сигнал. У галузі зараз істотно збільшуються обсяги виробництва. Можна відзначити досить сприятливу ринкову кон'юнктуру – ціни на ринках металів та залізорудної сировини поки що на високому рівні», - сказав Біленький.

Він підкреслив, що гірничо-металургійний комплекс – вкрай важлива галузь для економіки країни, вона наповнює як державний, так і місцеві бюджети.

«Галузь дає робочі місця з конкурентною зарплатою, завдяки чому люди залишаються в країні. Ця зарплата повністю біла, до якої, як правило, додається істотний соціальний пакет», – додав він, зазначивши, що за останні 5 років реальна заробітна плата в галузі зросла на 80%.

При цьому Біленький підкреслив, що останні роки галузь розвивається без державної підтримки, останній факт якої був ще 1999-2002 роках.

«Останній факт держпідтримки ми бачили, коли проводився так званий економічний експеримент в гірничо-металургійному комплексі в 1999-2002 роках. Тоді держава допомогла зберегти галузь. З 2002 року ми не бачили прикладів прямої або непрямої держпідтримки галузі, і те, що у нас галузь збереглася і розвивається – це виключно завдяки людям, які сьогодні працюють в галузі та керують нею, які інвестують в неї», – зазначив він.

При цьому він зазначив, що сьогодні на рівні уряду, парламенту є ряд ініціатив, які можуть перекреслити всі досягнення галузі останніх років, що може її дестабілізувати, а держава втратить стабільне джерело податкових платежів.

«Зараз є дуже багато, на мій погляд, недалекоглядних і навіть шкідливих ініціатив від органів влади, які за дуже короткий термін можуть дестабілізувати роботу галузі та фактично звести нанівець досягнення компаній гірничо-металургійного комплексу. Я маю на увазі ініціативи щодо збільшення рентних платежів, екологічних податків, тарифів на вантажоперевезення, на енергоресурси, а також є неоднозначні ініціативи у соціальній сфері. Це дуже чутливі речі, які суттєво впливають на нашу собівартість, з якими державі необхідно бути дуже акуратними», – сказав Біленький.

«Навіщо вбивати курку, яка несе золоті яйця? Адже тільки одна компанія «Метінвест» за підсумком першого півріччя сплатить податку на прибуток в 10 млрд грн. Якщо така позитивна тенденція збережеться, то ми побачимо істотне зростання сплачених податків і за підсумками року. Тому, напевно, державі необхідно подивитися на цю позитивну тенденцію і не поспішати з непродуманими рішеннями», – додав він.

Як повідомляв УНІАН, «Метінвест» у січні-червні 2021 року збільшить сплату податку на прибуток у 7,4 раза, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, до 10,2 млрд грн.

У 2020 році компанія збільшила виплату податків на 5%, у порівнянні з 2019 роком, до 22,1 млрд грн.

На початку поширення коронавірусу «Метінвест» вирішив відмовитися від податкових канікул, наданих бізнесу.

Новини заразКонтакти