Боргова газова криза виникла через промахи державного регулювання - асоціація

УНИАН

Не можна нейтралізувати проблему, що виникла з вини державних органів влади, за рахунок споживачі, переконаний експерт.

Боргова криза на ринку природного газу виникла переважно через невдале державне регулювання.

Про це заявив перший заступник голови правління Асоціації постачальників енергоресурсів (АПЕ) Євген Нацвін-Степанов час дискусії «Як врегулювати боргову кризу на ринку газу: сценарії вирішення проблеми», що пройшла у Центрі економічного відновлення.

«Асоціація підтримує тезу про те, що частина заборгованості, яка стосується сегмента постачальників ПСО, по суті, виникла через промахи в державному регулюванні», - сказав він.

За словами Нацвіна-Степанова, не можна нейтралізувати проблему, що виникла з вини державних органів влади, за рахунок споживачів.

«Виходячи з причин (виникнення – ред.), напевно треба списувати, але однозначно не за рахунок споживачів, і не за рахунок реструктуризації. Це може бути або держбюджет або «Нафтогаз», - зазначив представник Асоціації.

Він додав, що для уникнення подальшого накопичення боргів за постачання природного газу і за житлово-комунальні послуги в цілому, необхідно надати постачальникам інструменти впливу на боржників.

«Зараз у постачальників газу практично немає інструментів впливу на споживачів, так як законодавчо вони обмежені в тому, щоб відключати або штрафувати неплатників за заборгованість», - підкреслив Нацвін-Степанов.

Він наголосив на необхідності вдосконалення процедури стягнення боргів і наданні постачальникам ЖКП інструментів впливу на боржників. Зокрема, такі інструменти передбачені в Проекті Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг (№3613), який передбачає прирівняння платежів за комунальні послуги до аліментів.

Нагадаємо, у Верховній Раді також зареєстрований Проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про ринок природного газу" та інших законів щодо забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу (№3800-1), який покликаний вирішити проблеми, що виникли за наслідками правового регулювання на ринку природного газу, шляхом списання заборгованості населення перед постачальниками природного газу та Операторами ГРМ, а також постачальникам природного газу для потреб населення відповідної різниці, яка виникне внаслідок перерахунків.

Новини заразКонтакти