"Економічний шторм" на фінансовому ринку 10 березня дуже сильно вдарив по гривні, курс якої обвалився відразу на 40 копійок, і до вечора сьогоднішнього дня зупинився на позначці в 25,40-25,42 грн / $.
Як йдеться в матеріалі Страны, істотно піднялися середні ціни на готівковий долар: відразу на 30-60 копійок на продажу долара - до 25,60-25,80 грн/ $ і на 25-35 копійок - на викуп у людей (до 24, 90-25,10 грн/$).
Хоча на кінець дня безготівковий курс долара піднявся до 25,40-25,42 грн/$, банкіри заспокоюють, що могло б бути набагато гірше:
Щоб заспокоїти ринок, НБУ зробив публічну заяву, в якій пообіцяв підтримувати гривню валютними продажами на міжбанку.
Але фінансисти не вірять в те, що сьогоднішніх валютних розпродажів вистачить, щоб повністю заспокоїти міжбанк і зупинити подорожчання долара.
Тому на 11 березня прогнозують новий раунд подорожчання валюти.
Не виключаються й більш істотне подорожчання долара США.
"Міжбанк може відкривати і більш істотним зростанням - на рівні 25,45-25,55 грн/$. Оскільки ніхто точно не знає, скільки валюти ще потрібно іноземцям під виведення капіталів з ОВДП. А головне - скільки люди куплять доларів в інтернеті на свої рахунки і завтра вимагатимуть в касах. Обсяги стануть зрозумілими по ходу, але ясно, що вони будуть чималими. До того ж до кінця не зрозуміло, який обсяг доларів із резерву ще зможе витратити Нацбанк і скільки прийде від "Нафтогазу". Багато питань, звідси й такі очікування ", - резюмував фінансовий консультант Василь Невмержицький.
Читати також"Зеленський народився у сорочці": експерт сказав, чому падіння ціни на нафту – подарунок Україні
Також не зовсім зрозуміло - наскільки довго НБУ дозволять витрачати сотні мільйонів доларів зі своїх резервів. Вже лунають заяви, що це корупційна схема і змова, щоб коштом "спускання" резервів дозволити піти з українського ринку спекулянтам при ще не дуже високому курсі долару.
І якщо найближчими днями тиск на курс гривні збережеться, то додасться аргументів у прихильників того, щоб припинити витрачати серйозні ресурси на підтримку курсу гривні, а опустити її курс до більш збалансованого в нинішній ситуації рівня.
Як раніше писав Главред, падіння цін на нафту торкнеться і курсу валют сировинних країн, до яких належить і Україна, пояснив експерт.
"... падіння цін на нафту позначиться на курсах валют країн-експортерів нафти і більшості сировинних країн, до яких належить і Україна. Справа в тому, що падіння цін на нафту спровокує падіння цін на інші сировинні ресурси, в тому числі промислові метали, агропродукцію", - цитують ЗМІ керівника відділу аналітики ГК Forex Club Андрія Шевчишина.
Нагадаємо, через обвал ринків нафти Трамп висунув звинувачення Росії. Зниження ціни на нафту спровокувала не тільки РФ, вважає президент США.