Вибух в Бейруті: екс-капітан судна розповів, як селітра потрапила до Лівану

Екс-капітан судна розповів, як селітра потрапила до Лівану / Reuters

Колишній капітан судна, яке належало росіянину, в деталях розповів, як небезпечний вантаж опинився в Бейруті.

Пароплав Росус, який привіз у вересні 2014 року в порт ліванської столиці Бейрута, небезпечний вантаж (2750 тонн аміачної селітри, яка здетонувала 4 серпня), виявився кинутим російським судновласником Ігорем Гречушкін.

Про це повідомляє портал Сібірь.Реаліі з посиланням на екс-капітана судна Бориса Прокошева.

За його словами, вантаж селітри загальною вартістю в 1 млн доларів призначався для замовників з африканської країни Мозамбік. Однак в порту Бейрута судно заарештували за несплату портових зборів.

Гречишкін, за словами Прокошева, фактично відразу відмовився платити і як-небудь фінансово підтримувати моряків.

"Він просто вирішив судно кинути, а мільйон привласнити. Я спочатку не хвилювався: думав, замовники-то вантаж не залишать, адже вони тільки за перевезення мільйон заплатили. Але вони ніяких рухів не виявляли взагалі", - заявив колишній капітан Росуса.

Прокошев розповів, що вантаж з корабля в кінцевому підсумку виявився на складі в порту Бейрута.

"Нітрат амонію з "Росуса" після нашого від'їзду вивантажили на склад, під відповідальність міністерства транспорту Лівану. Я про це дізнався від знайомих моряків, які заходили в Бейрут. А судно потонуло року два-три назад. У нього невелика дірка, потрібно було періодично відкачувати воду. А якщо екіпажу немає, не було кому цим займатися ", - підсумував він.

Читати такожАпокаліпсис в Бейруті: кількість загиблих зросла, поранені 4 тисячі осіб

Нагадаємо, 4 серпня 2020 року в порту Бейрута вибухнули 2750 тонн аміачної селітри.

За інформацією Міністерства охорони здоров'я Лівану, в результаті потужного вибуху в місті загинуло як мінімум 135 осіб. Близько 5 тисяч отримали поранення. Крім того, в місті через численні руйнування ввели режим надзвичайного стану.

Новини заразКонтакти