У медичній академії відзначили, що рівень ефективності вакцини в 52% після першої дози.
Вакцина проти коронавірусу виробництва Pfizer&BioNTech може давати ефективність імунізації в 95%, якщо другу ін'єкцію буде зроблено не пізніше ніж через три тижні після першої.
Так заявили фахівці Національної медичної академії Франції, за результатами проведених досліджень. Прес-реліз опублікований на її офіційному сайті.
Зокрема, вчені розкритикували рішення французького уряду щодо стратегії вакцинації проти COVID-19, згідно з яким друге щеплення буде робитися в період до шести місяців. Це стосується не тільки сертифікованої в країні вакцини Pfizer&BioNTech, а й інших.
У медичній академії зазначили, що рівень ефективності вакцини в 52% після першої дози, зростає до 95%, якщо друга доза вводиться через три тижні, але не гарантує такої швидкості, якщо щеплення зроблять пізніше.
Враховуючи потенційні переваги та ризики, пов'язані з практикою відкладання другої ін'єкції вакцини проти COVID - 19 не за призначенням, Національна медична академія Франції рекомендує:
у максимально можливій мірі дотримуватися графіку вакцинації, запропонований виробником ;
відкладати введення другої дози тільки в тому випадку, якщо того вимагають обставини та не більше ніж на 3 тижні;
зарезервувати це розширення для людей у віці до 50 років, які не представляють факторів ризику розвитку важкої форми COVID-19;
призначити посилення бар'єрних заходів, щоб вакцинований не заразився до введення другої дози;
оцінити вплив цього розширення на збільшення кількості людей, вакцинованих вперше щотижня.
Вакцина від коронавірусу для України:
У березні очікується постачання в Україну першої партії з 8 млн доз вакцини в рамках ініціативи COVAX. Цих доз вистачить на вакцинацію 4 млн людей, тому що одній людині треба вводити дві дози. В першу чергу будуть вакцинувати медиків, людей похилого віку та тяжкохворих.
22 грудня 2020 року оперативний штаб МОЗ з вакцинокерованих інфекцій затвердив план імунізації населення від COVID-19.
За результатами досліджень в Індонезії препарат Sinovac показав ефективність в 65,3%.
За даними Національного агентства з нагляду за здоров'ям в Бразилії Китайська вакцина CoronaVac демонструє показники ефективності нижче 60%, хоча і вище 50%.