Колишній очільник Генштабу збройних сил Вірменії та екс-глава військово-контрольної служби Міноборони країни – генерал-полковник Мовсес Акопян, заявив, що вірменська сторона зазнала поразки у війні з Азербайджаном за Нагірний Карабах через керівництво.
Генерал на прес-конференції назвав керівництво першою причиною поразки вірменської держави у карабаському конфлікті, пише Sputnik Армения.
Акопян додав, що коріння багатьох проблем лежать у минулому.
"Перша причина поразки (у війні за Карабах – Ред.) – це керівництво, управління, це помилки, яких припустилися при переведенні стану армії в бойовий...", – заявив генерал-полковник.
Генерал поділився, що прем'єр-міністр Нікола Пашинян протягом п'яти днів шукав підставу, щоб звільнити його з поста очільника Генштабу, а потім на цю посаду призначили генерала Артака Давтяна.
За словами Акопяна, після призначення Давтяна він попереджав, що це "самий непідготовлений військовий".
"З того моменту почався процес розвалу армії. Але я не вважаю це зрадою, це результат незнання мистецтва війни...", – заявив він.
Радник генпрокурора Вірменії Артура Давтяна Гор Абрамян у Facebook написав, що очільник Генпрокуратури направив запис прес-конференції Акопяна у Спеціальну слідчу службу "для перевірки правдивості озвучених ним обставин".Читайте такожУ Вірменії розповіли, яка роль Путіна у припиненні війни в Карабаху
Довідка. Вірменія протягом десятків років воює з Азербайджаном за Нагірний Карабах. Бойові дії розгоралися та стихали.
Бої у черговий раз загострилися вранці 27 вересня поточного року. Вірменія і Азербайджан обмінялися звинуваченнями у провокаціях, і зав'язалися бої.
Російська Федерація захотіла стати посередником у врегулюванні конфлікту. Азербайджан та Вірменія укладали перемир'я. Перше перемир'я було зірвано майже відразу ж після того, як почало діяти.
Російська, азербайджанська та вірменська сторони 9 листопада підписали угоду про встановлення миру в Карабасі. Згідно з документом, Вірменії потрібно вивести війська з частини території.
Після того, як вірменська сторона підписала угоду про припинення боїв у Нагірному Карабасі, в Єревані спалахнули протести. Опозиційні сили сприйняли такий крок, як капітуляцію.
У центрі Єревана опозиційні партії зажадали відмови від виведення військ з Карабаху, були сутички з поліцією, є багато затриманих. Потім протестувальники вимагали, щоб Нікола Пашинян пішов у відставку.