Потужний вибух у Бейруті: місту загрожує чергова небезпека

Небо над Бейрутом набуло помаранчевого відтінку

Жителі столиці Лівії можуть піддаватися впливу небезпечних хімічних агентів.

4 серпня у порту столиці Лівану Бейруті пролунав потужний вибух, який завдав шалених збитків місту і забрав життя понад ста осіб. Чверть мільйона людей залишилися без даху над головою.

Експерти повідомляють, що цей вибух був найпотужнішим вибухом за всю історію Бейрута. Про це пише РБК-Україна.

Потужність склала 1000-1500 тонн тротилового еквівалента. Як відзначають фахівці з Університету Шеффілда, ця цифра відповідає одній десятій вибухової потужності атомної бомби, яку американці скинули на Хіросіму. Поштовхи після вибуху відчули навіть мешканці острова Кіпр, який знаходиться за 160 км від Лівану.

Читати такожВибух в Бейруті - важливий урок для України

Однак жителям Лівану може загрожувати й нова небезпека. Рано вранці в четвер, 6 серпня, небо над містом забарвилося у кислотно-оранжевий колір. Як зазначає редактор видання Голос Хезболли Ніколас Ное, жителі Бейрута можуть піддаватися впливу небезпечних хімічних агентів.

За даними фахівців, в Бейруті вибухнули 2750 тонн селітри. Після такого вибуху аміачної селітри в атмосферу могли потрапити токсичні гази, зокрема - оксиди азоту та аміаку, які під час дощів можуть завдати місту додаткової шкоди.

Вибух в Бейруті

Нагадаємо, 4 серпня 2020 року в порту Бейрута вибухнули 2750 тонн аміачної селітри.

За інформацією Міністерства охорони здоров'я Лівану, в результаті потужного вибуху в місті загинуло як мінімум 135 осіб. Близько 5 тисяч отримали поранення. Крім того, в місті через численні руйнуваня ввели режим надзвичайного стану.

Пізніше екс-капітан судна Росус Борис Прокошев в інтерв'ю ЗМІ заявляв - Гречишкін свідомо кинув Росус , екіпаж судна і вантаж селітри в порту Бейрута напризволяще - так само як і замовника вантажу з африканської країни Мозамбік.

Автор: Катя Трохименко
Новини заразКонтакти