У США розкрили сценарій удару по Північному потоку - 2 і назвали умову

Північний потік 2 / Reuters

Росія намагається впливати на Європу і це загрожує Україні, каже Курт Волкер.

Сполучені Штати і Німеччина почнуть діяти проти російського газопроводу Північний потік-2 у тому випадку, якщо Росія почне використовувати газ як зброю, заявив американський дипломат Курт Волкер.

В рамках Форуму YES Brainstorming в Києві він зазначив, що США ведуть боротьбу проти Північного потоку – 2.

"Але одне говорити, а інше-щось робити. І ми дійсно повинні щось робити, щоб змінити результати цих дій. У німецько-американській заяві ми говоримо про це з точки зору грошей. Треба говорити з точки зору газу, тобто з точки зору безпеки, оскільки Росія намагається впливати на Європу і це загрожує Україні", – сказав американський дипломат.

Волкер додав, що США і Німеччина повинні ставитися до газопроводу як до питання безпеки України і Європи. Тому якщо Росія буде використовувати газ як зброю – будуть серйозні дії.

Контракт на транзит газу між Росією та Україною

30 грудня 2019 року в результаті тристоронніх переговорів Україна – Росія – Європейський Союз був підписаний новий контракт на транзит газу з 1 січня 2020 року на 5 років з можливістю його пролонгації на 10 років на аналогічних умовах.

Домовленість була досягнута ще 20 грудня, проте підписи сторони поставили за добу до припинення колишнього контракту.

Мінімальні гарантовані обсяги прокачування - 65 млрд м куб. газу в перший рік і по 40 млрд м куб. на наступні 4 роки. При цьому фактичні обсяги можуть бути вищими.

За словами виконавчого директора Нафтогазу Юрія Вітренка, це перший випадок в історії України, коли Газпром уклав контракт на транзит за європейським принципом "качай або плати". Раніше закупівлі газу у Газпрому покривалися схожим, але невигідним для України і вигідним для Росії, принципом "бери або плати"."

Газпром і Нафтогаз України також уклали безвідкличну угоду про врегулювання спорів.

Мін'юст України і Газпром уклали безвідкличну мирову угоду, що передбачає припинення Україною всіх поточних і можливих майбутніх вимог до Газпрому, заснованих на рішенні Антимонопольного комітету України.

Новини заразКонтакти