У Росії заявили, що вбивство "батька іранської бомби" розв'яже велику війну

Убивство Мохсена Фахрізаде може стати початком нової війни / Reuters

Світ готується до повномасштабних бойових дій, і для початку війни потрібен "спусковий гачок".

Убивство одного з творців ядерної програми Ірану Мохсена Фахрізаде, якого деякі дипломати називали "батьком іранської бомби", може призвести до нової війни, заявив очільник комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов.

У своєму Facebook сенатор заявив, що для початку війни потрібен "спусковий гачок". І ним може виявитися саме загибель іранського науковця.

"Хто б не стояв за цим убивством, його, безумовно, можна характеризувати як теракт, спрямований на дестабілізацію ситуації в регіоні, як і на те, щоб спровокувати жорстку реакцію Ірану», - зазначив він.

Він також звернув увагу на те, що світ готується до повномасштабних бойових дій.

"Американські ЗМІ з посиланням на заяву Пентагону повідомляють, що авіаносець «Німіц» ВМС США й ударна група, яка супроводжувала його, отримали наказ повернутися в зону Перської затоки. Пентагон розпорядився про дислокацію "Німіца" в Перській затоці безпосередньо перед убивством Мохсена Фахрізаде. А Центральне командування ЗС США оголосило минулого тижня про перекидання з Німеччини до Об'єднаних Арабських Еміратів ескадрильї винищувачів F-16 «для стримування агресії й забезпечення безпеки та стабільності». Всі ці приготування свідчать про готовність до масштабних бойових дій, для яких потрібен "спусковий гачок", яким цілком може стати загибель іранського ядерника", - сказав політик.

Косачов вказав на те, що "небезпечні ігри, наслідки яких не передбачувані, але точно негативні".

"І вина за це не на іранському керівництві", - підкреслив Косачов.

За його словами, немає нічого дивного в тому, що Тегеран насамперед вказав на провину США та Ізраїлю у вбивстві. Однак самі Сполучені Штати також підкреслили, що в події може бути винен Ізраїль.

Убивство науковця в Ірані - про що йшлося раніше:

Автор: Адріана Бубновська
Новини заразКонтакти