У Росії вчинили істерику через вимоги ЄС і G7 звільнити Навального

В ЄС вимагають звільнити Навального / Відомості

У МЗС РФ різко відповіли країнам G7 і Євросоюзу через вимогу звільнити Навального.

Міністерство закордонних справ Росії розкритикувало країни G7 за вимогу звільнити опозиціонера Олексія Навального, назвавши їх "колись шанованим об'єднанням".

У російському відомстві заявили, що країни "Групи семи" висувають безпідставні звинувачення в порушенні Москвою своїх міжнародно-правових зобов'язань.

"Спостережувана еволюція колись шановного об'єднання, чиї рішення впливали на хід дискусії в питаннях світової економіки і політики, не може не викликати співчуття. Сьогодні ми бачимо, як "сімка", безповоротно втратила колишній авторитет у міжнародних справах, приміряла роль арбітра у сфері дотримання норм демократії і прав людини, не маючи на те жодних підстав", - йдеться в заяві.

У заяві також згадується Євросоюз, який "примкнув" до країн G7 із закликом звільнити Навального.

Читати такожБілий дім висунув вимогу Кремлю щодо Навального

"Настійно рекомендуємо кожній державі "Групи семи" і Євросоюзу ретельно прораховувати можливі наслідки участі в подібних антиросійських демаршах для подальшого розвитку двосторонніх відносин з нашою країною", — заявили в МЗС РФ.

Протести у Росії - про що раніше повідомляв Главред:

Чому затримали Навального

У Олексія Навального є умовний термін - 3,5 роки з випробувальним терміном 5 років. Його політик отримав за звинуваченням у розкраданнях у фірмах Ів Роше.

Термін повинен бути закінчуватися 30 грудня 2020. За російським законодавством умовний засуджений повинен з певною періодичністю відзначатися за місцем реєстрації.

До свого отруєння, коли опозиціонер був здоровий і перебував у Росії, він не прийшов на реєстрацію шість разів:

  • 13 січня,
  • 27 січня,
  • 3 лютого,
  • 16 березня,
  • 6 липня,
  • 17 серпня.

Незважаючи на це, дружина Навального отримала дозвіл на його транспортування до Німеччини, коли він перебував у комі.

Як повідомляють ЗМІ, під час лікування у російських правоохоронців претензій до Навального не виникало. Питання почали з'являтися після 12 жовтня, коли його виписали з клініки Шаріте.

Однак Навальний продовжував перебувати в Німеччині. За два дні до закінчення його випробувального терміну ФСВП відправила Навальному попередження: якщо до 29 грудня 2020 року, він не приїде, то служба може попросити замінити умовний термін на реальний.

Незважаючи на попередження, опозиціонер не прибув до Росії. Після чого ФСВП, згідно із законом, 30 грудня оголосила Навального в розшук.

Подальший запобіжний захід Навальному визначить суд. До засідання, яке поки намічене на 29 січня, він буде перебувати під вартою.

Автор: Марія Тупік
Новини заразКонтакти