Росія готова разом з США заморозити кількість ядерних боєзарядів за умови продовження ДСНО на рік, заявили в МЗС РФ.
Москва не отримала офіційної відповіді США на ноту від 16 жовтня, в якій сформульовано висунуту президентом Росії Володимиром Путіним пропозицію продовжити чинний Договір зі стратегічних наступальних озброєнь (ДСНВ - СНО-3) на один рік.
"Бачили тільки окремі коментарі американських офіційних осіб у соцмережах", - зазначили в російському МЗС.
У дипломатичному відомстві уточнили, що Москва запропонувала продовжити ДСНВ на один рік і готова разом з США зобов'язатися «заморозити» на цей період кількість наявних у сторін ядерних боєзарядів.
"Ця позиція може бути реалізована строго і виключно за умови розуміння, що "заморожування" боєзарядів не супроводжуватиметься жодними додатковими вимогами з боку США", — підкреслила Москва.
Ядерна угода США і Росії - про що йшлося раніше:
19 жовтня в Кремлі висловили надію, що контакти з США будуть продовжені попри відмову Білого дому продовжити на рік Договір про стратегічні наступальні озброєння (ДСНО) без додаткових умов, як запропонував Володимир Путін.
16 жовтня президент РФ Володимир Путін запропонував продовжити договір з США щодо скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) без жодних умов ‒ терміном не менш ніж на один рік.
13 жовтня спеціальний представник президента Сполучених Штатів Америки з контролю над озброєннями Маршал Біллінгслі заявив, що США можуть продовжити договір Про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3, - ред.) в тому випадку, якщо Москва нарівні з Вашингтоном дасть згоду на тимчасову заморозку ядерних арсеналів.
12 жовтня видання Axios з посиланням на джерело повідомило, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп планує підписати угоду зі стратегічних наступальних озброєнь (СНО) з Росією в останні дні перед президентськими виборами в США, які пройдуть 3 листопада.
Ядерна угода між Росією і США - що важливо знати:
СНО-III (договір між Російською Федерацією і Штатами про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь, у тому числі ядерних озброєнь – ред.) був підписаний між президентами Бараком Обамою і Дмитром Медведєвим, але сьогодні Вашингтон вважає його застарілим і не відповідає американським інтересам.
Адміністрація Трампа наполягає на його заміні довгостроковим пактом про контроль над озброєннями, під яким, крім США і Росії, повинен поставити підпис Пекін.
Термін дії нинішнього пакту закінчується в лютому 2021 року. Якщо адміністрація Трампа відмовиться від його продовження, то вперше за десятиліття жодних ядерних обмежень у США і Росії не буде - принаймні на папері.