Прем'єр Північного Рейну-Вестфалії Армін Лашет обраний новим лідером ХДС. У вересні він може повести партію на парламентські вибори замість Ангели Меркель, щоб у разі перемоги стати новим канцлером Німеччини.
Як повідомляє DW, кандидатуру Лашета у суботу, 16 січня, підтримали у другому турі голосування учасники дводенного з'їзду ХДС, що проходив у режимі відеоконференції.
Його суперниками у боротьбі за пост голови партії, що входить до керівної у ФРН коаліції, були колишній глава фракції ХДС в Бундестазі Фрідріх Мерц, який повернувся з бізнесу в політику, і глава зовнішньополітичного комітету Бундестагу Норберт Реттген. У другому турі голосування брали участь Лашет і Мерц.
Зазначимо, у своїй переможній промові Лашет пообіцяв зробити все, щоб партія досягла успіху на майбутніх регіональних виборах і зберегла посаду канцлера. "Крім того, попереду на нас чекають важливіші вибори», - сказав він.
59-річний Лашет – уродженець і багаторічний мешканець Ахена, місто розташоване поруч з кордоном Бельгії та Нідерландів.
Він вступив до ХДС у 18 років. Лашет був одночасно юристом і журналістом.
На початку кар'єри працював боннським кореспондентом новинної редакції баварського телебачення Bayerischen Fernsehens. А 1987-го Лашет здав перший державний юридичний іспит.
Чотири роки по тому він став головним редактором газети KirchenZeitung Aachen. З 1995 по 1999 рр. керував видавництвом Einhard-Verlag, раніше ним керував його тесть Генріх Малангре.
У 1988-1993 рр. працював науковим радником президента Бундестагу Ріти Зюссмут. Потім чотири роки був депутатом Бундестагу від першого округу Ахена і ще шість років поспіль – депутатом Європарламенту.
З 2005 по 2010 рр. – міністр поколінь, сім'ї, жінок і інтеграції землі Північний Рейн-Вестфалія. 2008-го Лашет увійшов до національного правління (центрального комітету) ХДС.
У травні 2017-го ХДС здобув історичну перемогу на земельних виборах у Північному Рейні-Вестафіліі, отримавши 34,5% голосів. 27 червня 2017 р. Лашет вступив на посаду земельного канцлера.
Паралельно розвивалася і його кар'єра по партійній лінії – з грудня 2012 року він заступник голови ХДС. Як член кабінету міністрів він був відомий своїми ліберальними поглядами і хорошими відносинами з іммігрантською спільнотою, за що отримав прізвисько "Турецький Армін".
Армін Лашет є одним з тих, хто найбільш рішуче виступає за продовження курсу Ангели Меркель і "ХДС-центру", пише DW. Лашет каже, що він виступає за "збалансований підхід і уникнення крайнощів". Він наполягає на соціальній згуртованості та соціальній ринковій економіці.
Лашет уклав альянс зі 40-річним міністром охорони здоров'я Німеччини Йенсом Спаном наприкінці лютого 2019 року. Всього за кілька днів до голосування щодо визначення наступного лідера ХДС вони обидва опублікували програму з 10 пунктів під назвою # Impulse2021. У ній вони підтверджують "чітку межу справа" і широке позиціювання ХДС як основної народної партії з дещо лівим робочим крилом і економічним крилом, яке має тенденцію бути консервативнішим.
Лашет і Спан заявили, що вони прагнуть "зробити 2020-ті роки десятиліттям модернізації Німеччини: новий економічний динамізм, всеосяжна безпека, першокласні і рівні можливості для освіти".
Що стосується зовнішньої політики, Лашет підкреслює чітку орієнтацію на Європейський Союз, а також трансатлантичну орієнтацію партії: він має намір наполягати на розширенні співпраці зі США з питань клімату та торговельної політики. Також він закликає Європейський Союз бути більш боєздатним і активізувати франко-німецьку взаємодію.
Зміна керівництва у США влаштовує Лашета, він назвав це"перемогою демократії". Він також давно підтримує тісні контакти з політичним керівництвом в Парижі і часто відвідує французьку столицю. Останні два роки він був представником Німеччини з франко-німецьких культурних зв'язків.
Лашет завжди лояльно підтримував канцлера Ангелу Меркель і ніколи не виступав проти неї.
У 2020 році після отруєння російського політика Олексія Навального він закликав не пов'язувати це питання з будівництвом "Північного потоку-2".
"Питання про енергетичні відносини між Росією і ЄС набагато ширші, ніж Північний потік-2", - сказав він.
"Ми маємо уникати поспішних рішень і подумати, які кроки будуть найбільш ефективними. Я згоден з канцлером", - додав Лашет.