У Байдена розкритикували затримання Навального: у Росії різко відповіли

У США розкритикували затримання Навального / Reuters

Затримання Навального не просто порушення прав людини.

Майбутній радник з нацбезпеки при обраному президентові США Джо Байдені Джейк Салліван заявив, що російський опозиціонер Олексій Навальний повинен бути негайно звільнений. Винних у його затриманні потрібно притягнути до відповідальності.

Як написав у Twitter Джейк Салліван, затримання Навального не просто порушення прав людини, а "виклик російському народу, який хоче, щоб його голос був почутий".

"Навального слід негайно звільнити, а винних у обурливому замаху на його життя притягнути до відповідальності", - написав Салліван.

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова вже відреагувала на слова американського політика.

Читати такожЗатримання Навального: Росії пригрозили новими санкціями

"Що хочеться сказати пану Салівану (а також багатьом іншим закордонним діячам, які публікують заздалегідь заготовлені коментарі): поважайте міжнародне право, не зазіхайте на національне законодавство суверенних держав і займіться проблемами у вашій власній країні", - написала Захарова у своєму Facebook.

Нагадаємо, ввечері, 17 січня, російський опозиціонер Олексій Навальний повернувся з Німеччини до Росії через чотири місяці після відсутності. На прикордонному контролі в аеропорту Шереметьєво співробітники поліції його затримали.

Олексій Навальний повернувся до Москви - про що раніше повідомляв Главред:

Чому затримали Навального

У Олексія Навального є умовний термін - 3,5 роки з випробувальним терміном 5 років. Його політик отримав за звинуваченням у розкраданнях у фірмах Ів Роше.

Термін повинен закінчуватися 30 грудня 2020. За російським законодавством умовний засуджений повинен з певною періодичністю відзначатися за місцем реєстрації.

До свого отруєння, коли опозиціонер був здоровий і перебував у Росії, він не прийшов на реєстрацію шість разів:

  • 13 січня,
  • 27 січня,
  • 3 лютого,
  • 16 березня,
  • 6 липня,
  • 17 серпня.

Незважаючи на це, дружина Навального отримала дозвіл на його транспортування до Німеччини, коли він перебував у комі.

Як повідомляють ЗМІ, під час лікування у російських правоохоронців претензій до Навального не виникало. Питання почали з'являтися після 12 жовтня, коли його виписали з клініки Шаріте.

Однак Навальний продовжував перебувати в Німеччині. За два дні до закінчення його випробувального терміну ФСВП відправила Навальному попередження: якщо до 29 грудня 2020 року, він не приїде, то служба може попросити замінити умовний термін на реальний.

Незважаючи на попередження, опозиціонер не прибув до Росії. Після чого ФСВП, згідно із законом, 30 грудня оголосила Навального в розшук.

Подальший запобіжний захід Навальному визначить суд. До засідання, яке поки намічене на 29 січня, він буде перебувати під вартою.

Автор: Марія Тупік
Новини заразКонтакти