З 29 липня по 10 серпня на території Азербайджану пройдуть спільні азербайджансько-турецькі військові навчання.
Про це повідомляється на офіційному порталі Міністерства оборони Азербайджанської республіки, а також на сайті турецької газети Міллієт.
У спільних навчаннях будуть задіяні: особовий склад, бронетехніка, артилерійські установки і міномети, а також військова авіація та засоби протиповітряної оборони армій двох країн.
Згідно з заявою Міністерства оборони Азербайджану, 1-5 серпня в ході навчань в Баку і Нахчивані пройдуть різноманітні вчення, а з бронетехніки, гармат і мінометів будуть проводитися постріли по уявним ворожим цілям. ВПС обох країн почнуть навчання 29 липня. Навчання пройдуть в Баку, Нахчеивані, Гянджі, Кюрдемірі та Євласі і закінчаться 10 серпня.
Журналіст Аркадій Бабченко порівняв спільні азербайджансько-турецькі навчання з російсько-білоруськими і назвав те, що відбувається, «перекиданням військ» в Азербайджан з боку Туреччини.
«Туреччина перекидає туди війська для спільних навчань з Азербайджаном. Ну, типу як Росія перекидає в Білорусь. Також в Азербайджан - зокрема і в Нахічевань - прибула турецька авіація. <...> Ще на крок ближче до великої війни. І якщо ви думаєте, що все це не переміститься в сакральний Крим - ви помиляєтеся», - написав він на своїй сторінці в Facebook.
Читати такожЕрдоган принижує Путіна на очах всього світуТим часом прес-секретар президента Туреччини Ібрагім Калин заявив, що Туреччина сповнена рішучості до кінця відстоювати інтереси Азербайджану, незалежно від джерела загрози - будь то Вірменія, Росія або будь-яка інша країна. Про це повідомляє Anadolu.
За словами Калина, Анкара виступає за дипломатичні зусилля щодо усунення розбіжностей на Південному Кавказі і при цьому зміцнює оборонне співробітництво з Баку.
"Ми виступаємо на боці Азербайджану. Єдність, цілісність і безпека Азербайджану – рівносильні єдності та безпеці Туреччини. В цьому не може бути ані найменшого сумніву. Про це відкрито сказав Путіну у телефонній розмові Ердоган. Глава турецької держави закликав російського колегу використовувати важелі впливу на Єреван з метою зниження напруженості в регіоні", - сказав Калин.
Як відомо, Вірменія і Азербайджан з 1988 року перебувають у стані конфлікту після того, як населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.
12 липня на кордоні Вірменії та Азербайджану стався збройний інцидент. Офіційний Баку заявляв про загиблих і поранених.
Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки Олексій Данілов заявив, що Україна у відповідь на російські навчання Кавказ-2020, які пройдуть неподалік українських кордонів у вересні, проведе свої військові маневри. При цьому військові навчання нашої армії можуть пройти у несподіваних місцях.