Три важливі чинники послаблюють позиції Путіна в Криму - ексаналітик Держдепу

Крим повернеться в Україну - про це свідчать 3 фактори / фото: vesti.ru

Заради доступу до джерел прісної води Путін здатний почати нову військову кампанію проти України, вважає американський аналітик.

У найближчому майбутньому Росія збереже контроль над анексованим Кримом. Однак російський лідер Володимир Путін з кожним днем втрачає свої позиції, що збільшує шанси України на повернення півострова.

Експерт із питань Євразії та колишній аналітик Державного департаменту США Пол Гобл в інтерв'ю Крим.Реалія перерахував три фактори, які підточують позиції Росії.

Перший - ситуація в самому Криму: водна криза й економічні витрати на її розв'язання, які не тягне російський бюджет. Згідно з офіційними даними, російській владі вже довелося витратити 50 мільярдів рублів (700 мільйонів доларів США) на буріння додаткових свердловин та інші проекти.

Читати такожСпроба викликати дощ у Криму обернулася повним проваломДругий - економічна ситуація в самій Росії, де все більше людей починають задаватися питанням: наскільки доцільно витрачатися на утримання Криму в нинішніх економічних реаліях.

"Якби російська економіка успішно розвивалася, це могло б не мати значення. Але вона знаходиться в занепаді, а субсидії, що надходять до Криму з Москви, зараз зросли до такої міри, що перевищують дотації, що виділяються будь-якому іншому суб'єкту Федерації. Тим часом інші регіони вже не в змозі задовольнити потреби росіян, які зазнають усе більших труднощів", - пояснив Гобл.

Третій - зміни на міжнародному рівні, де симпатії явно знаходяться не на боці Москви.

"...Захід все більше консолідується проти російської агресії як такої. Зміна адміністрації Білого дому в США є найяскравішим свідченням цього. Зміни в Європі також означають, що Москва опиняється у все більшій ізоляції та стикається з великим тиском і необхідністю змін, як відзначають навіть російські аналітики», – перерахував Гобл.

За його словами, це не означає, що Кремль добровільно поверне Крим під контроль Києва відповідно до міжнародного права. Більш того, заради доступу до джерел прісної води Путін здатний почати нову військову кампанію проти України.

«Однак якщо кремлівський лідер продовжить вливати в Крим більше грошей або почне нову агресію, Захід виступить проти нього рішучіше, ніж будь-коли раніше. У результаті все більше людей в Росії, швидше за все, дійдуть висновку, що Крим став для Росії... занадто цінним, щоб від нього відмовитися, але при цьому непідйомним. І оскільки й Україна, і Захід продовжують чинити тиск на Москву – саме вони, а не Путін, у результаті стануть визначати майбутнє, а Крим, врешті-решт, може повернутися в Україну», - резюмував американський аналітик.

Новини Криму

Припинення водопостачання Криму

Росія у березні 2014 року захопила український Крим. До захоплення Криму Росією вода надходила на півострів з Дніпра по Північно-Кримському каналу. Україна забезпечувала до 85% потреб півострова у прісній воді.

У квітні 2014-го Київ припинив подачу води у Крим. Влада України неодноразово зазначала, що подачу води в Крим буде відновлено, коли півострів повернеться під контроль Києва.

Новини заразКонтакти