Штаб Трампа зібрався судитися вже з трьома штатами через підрахунок голосів

Штаб Трампа зібрався судитися вже з трьома штатами через підрахунок голосів

Тим часом в ОБСЄ заявили, що судові позови щодо виборів у США були подані пізно.

Команда чинного президента США Дональда Трампа зажадала призупинити підрахунок голосів у штаті Джорджія. Це третій подібний позов в ході виборів. Раніше аналогічні позови були направлені до судів штатів Мічиган та Пенсільванія.

Штаб Трампа вважає, що спостерігачам від Республіканської партії не надали належної можливості контролювати процедуру відкриття урн з бюлетенями та їхній підрахунок, повідомляє телеканал CNN.

Штат Джорджія з 1992 року голосує виключно за республіканців. За попередніми даними, Трамп там незначно випереджає свого опонента - "демократа" Джо Байдена.

Раніше також стало відомо, що Трамп має намір домогтися перегляду підсумків виборів у Вісконсині, де перемогу з перевагою в 0,7% голосів здобув Байден.

Адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані зазначив, що передусім потрібно шукати "мертві душі" на виборах у Філадельфії (штат Пенсільванія), повідомляє видання Mirror.

За його словами, у Філадельфії існує "репутація міста з шахрайством на виборах".

"Потім ми подамо позов в рамках федерального закону. Дуже ймовірно, що ми подамо судовий позов на національному рівні. У нас був послужний список з мертвими людьми, і ми будемо дивитися, скільки мертвих проголосувало на цих виборах", - заявив Джуліані.

У свою чергу, губернатор Пенсільванії Том Вульф заявив, що процес підрахунку бюлетенів у Філадельфії є відкритим і прозорим, передає CNN.

"Я думаю, що це (обробка бюлетенів, - ред.) транслюється в прямому ефірі на їхньому сайті. Я думаю, що ви можете спостерігати це в будь-якій точці світу. Тому я не впевнений, як це прирівнюється до відсутності прозорості. Мені здається, це ніколи не було прозоріше, ніж зараз", - сказав губернатор.

Держсекретар Пенсільванії Кеті Буквар заявила, що не може говорити про триваючий судовий розгляд, але штат протидіятиме будь-яким зусиллям, щоби в будь-який момент закінчити голосування.

Реакція місії спостерігачів ОБСЄ

Глава Місії спостерігачів від ОБСЄ Міхаель Георг Лінк заявив, що процес оскарження процедури проведення виборів в США почався занадто пізно, а твердження про фальсифікації в день голосування безпідставні.

Про це Лінк заявив на прес-конференції в середу, 4 листопада.

Глава місії додав, що заяви президента Дональда Трампа про фальсифікації підривають довіру до демократичних інститутів в країні.

Як повідомила журналістам глава Місії спостерігачів БДІПЛ ОБСЄ Урсула Гацек, на виборчих дільницях в США працюють 50 спостерігачів ОБСЄ і 50 спостерігачів з Парламентської асамблеї ОБСЄ. За словами Гацек, остаточні висновки фахівців організації з загальних американських виборів будуть опубліковані на початку 2021 року.

Читати такожБайден набрав рекордну кількість голосів в історії США - Трамп вжив заходів

Вибори в США - про що повідомлялося раніше:

Коли оголосять результати виборів президента США 2020

3 листопада в США пройшли вибори президента. День голосування не є вирішальним і не означає завершення виборів, оскільки в кінцевому підсумку президента обирають члени Колегії виборників. Всього їх 538. Представники кожного штату зобов'язані проголосувати так, як більшість його жителів, а кількість виборників залежить від чисельності його населення.​

Бувають випадки, коли виборники порушують негласне правило і віддають свій голос на користь іншого кандидата – того, за кого не проголосувала велика частина виборців штату.

​Голосування колегії відбудеться майже через півтора місяці після дня голосування. У 2020 році голосування колегії вибірників відбудеться 14 грудня.

Зазвичай стає ясно, хто переміг на виборах президента США на наступний день після виборів. Але цього року через пандемію потрібно буде чекати бюлетені, відправлені поштою, і з цієї причини оголошення результатів може зайняти більше часу.

За результатами виборів 2020, офіційно ім'я нового президента США оголосять 6 січня на спеціальному засіданні Конгресу.

Після обрання нового президента, йому виділяється час на призначення міністрів.

Церемонія інавгурації нового глави США за традицією проходить 20 січня біля будівлі Капітолію у Вашингтоні.

Новини заразКонтакти