З санкціями проти Північного потоку-2 пов'язані українські лобісти - WSJ

З санкціями проти "Північного потоку-2" пов'язані українські лобісти / Reuters

The Wall Street Journal підкреслює, що "підсумком лобістської діяльності українців стали насилу ухвалені санкції".

У розробці американських санкцій проти газопроводу «Північний потік-2» брала участь група українських лобістів.

Як пише Wall Street Journal, йдеться про співробітника української компанії «Нафтогаз України» Вадима Гламаздіна, який курує в ній питання, що стосуються взаємодії з владою, а також Олександра Харченка, якого видання називає співробітником Ради національної безпеки та оборони країни. За відомостями газети, вони вже не менш як чотири роки "залаштунково працювали у Вашингтоні", щоб перешкодити спорудженню газопроводу. Підтримку їм надає американський лобіст Деніел Вадич.

Українці, зокрема, взаємодіяли з сенаторами США Тедом Крузом (республіканець, від штату Техас) і Джин Шахін (демократка, від штату Нью-Гемпшир).

У виданні відзначили, що Вадич був радником Круза, а також брав участь у розробці антиросійських санкцій, через які американська нафтогазова корпорація ExxonMobil відмовилася від реалізації спільних проєктів з «Роснефтью». За оцінкою видання, це призвело до того, що російська компанія «позбулася доступу до найважливіших технологій».

"Цю ж модель ми застосували до "Північного потоку-2", — повідомив Вадич журналістам The Wall Street Journal.

У статті також йдеться про те, що Гламаздін і Харченко намагалися виявити «вразливе місце» у «Північному потоці-2». Вони залучили до цієї роботи «аналітичні центри, що базуються в Києві, що спеціалізуються на енергетичній сфері».

The Wall Street Journal підкреслює, що "підсумком лобістської діяльності українців і підтримки з боку сенатора Теда Круза, а також інших членів Конгресу США, які скептично ставляться до Росії, стали насилу прийняті санкції, через які рік тому роботи над газопроводом були припинені".

"Тепер українці вважають, що вони близькі до успіху", — сказано в матеріалі видання.

Лобісти сподіваються на нові американські рестрикції, пояснює видання. Відзначається, що цього місяця представники обох палат Конгресу США досягли домовленостей про те, що під розширені санкції щодо «Північного потоку-2», передбачені в проєкті оборонного бюджету на наступний фінансовий рік, можуть потрапити страхові та сертифікаційні компанії, які обслуговують російські судна, що будують газопровід.

Як вважає Гламаздін "коли за ці санкції, нарешті, проголосують і вони набудуть чинності закону, можливості продовжити будівництво трубопроводу не буде".

У виданні зазначили, що "обидві сторони тепер поспішають, щоб обійти одне одного".

Газета пише, що для завершення будівництва трубопроводу судно «Академік Черський» треба переобладнати для роботи з трубами більшого діаметра.

"Нові санкції, включені до проєкту оборонного бюджету, вступлять в силу до кінця року, вони передбачають заходи проти компаній, які здійснять ці доопрацювання, і фірм, які будуть страхувати, тестувати, інспектувати і сертифікувати газопровід", — сказано в статті.

Північний потік-2 - про що йшлося раніше:

Автор: Адріана Бубновська
Новини заразКонтакти