Чому розпад Росії невигідний Україні – експерт

Росія йде до розвалу - чому це невигідно Україні

Розвал Росії цілком імовірний – але цей сценарій не в інтересах України, пояснив міжнародний експерт.

Ризик розвалу Російської Федерації дійсно існує, вважає експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього Ілля Куса. Однак для реалізації цього сценарію необхідно виконання низки умов.

«...для цього потрібно, щоб стався дуже сильний міжнародний політичний та економічний катаклізм, а всередині Росії до цього моменту були сильні сепаратистські течії і був високий рівень внутрішніх соціальних протиріч. Крім того, на цю ситуацію може накластися проблема транзиту влади, коли влада буде переходити від однієї людини до іншої, і цей процес може бути сприйнятий неоднозначно з боку регіональних еліт», – пояснив Куса під час чату на Главреді.

Читати такожКраїни після розпаду СРСР потягли собі споконвічно російські землі - ПутінУ той же час він підкреслив, що розвал РФ невигідний Україні. Адже в цьому випадку наша країна отримає в сусіди роздроблену ядерну державу з невизначеним порядком, нестабільною політичною системою, а також мільйони біженців у разі, якщо цей розвал (а ймовірність цього висока, враховуючи історію Росії) буде супроводжуватися спалахом насильства.

«Україна в тому вигляді, в якому вона сьогодні існує (з тим обсягом фінансових і політичних ресурсів, з тією низькою ефективністю інститутів і слабкою здатністю до антикризового менеджменту) до подібного виклику може виявитися не готова», – резюмував експерт.

Раніше керівник політичних програм Українського інституту майбутнього Юрій Романенко спрогнозував ймовірність розпаду Російської Федерації. Він заводно проаналізував, що це дасть Україні.

Нагадаємо, експерт спрогнозував, коли Росія почне "розходитися по швах". Україні загрожує наплив мігрантів з РФ, вважає військовий експерт.

Перед цим російський політолог Дмитро Орєшкін говорив Главреду, що найближчим часом розпад РФ малоймовірний, а в перспективі найближчого покоління, тобто 25 років — майже неминучий.

Новини заразКонтакти