Україна за три роки не виконала дві рекомендації Ради Європи щодо зміни законодавства для захисту прав представників ЛГБТ-спільноти та ромів.
Як йдеться у звіті РЄ, ще в 2017 році Європейська комісія проти расизму та нетерпимості (ЄКРН) при Раді Європи настійно рекомендувала українській владі включити сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність як ознаки в Кримінальний кодекс, а також до всіх обставин, що обтяжують покарання за злочини.
Мова йшла про статтю 161 Кримінального кодексу, де йдеться про покарання за порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками. У другому випадку - про статтю 67, яка визначає обставини, які обтяжують покарання.
При цьому поправки до Кримінального кодексу, які вступили в силу в жовтні 2019 року, включали ознаку "сексуальної приналежності", відзначається в документі.
"Хоча ми вітаємо включення гендеру, воно не відповідає рекомендації ЄКРН", - заявила комісія і зробила висновок, що її рекомендація не була виконана.
Україну також звинуватили в невиконанні ще однієї рекомендації про звільнення від сплати судових витрат ромами, які хочуть підтвердити свою особистість, щоб отримати ідентифікаційні документи.
"ЄКРН вважає, що чинне законодавство, що передбачає відстрочення сплати судових зборів, не має сенсу для ромів, які намагаються підтвердити свою особистість, оскільки, як це не парадоксально, існує вимога довести неможливість сплати шляхом надання суду документальних доказів", - заявили у комісії.
ЄКРН не виявила жодних ознак того, що законодавство коли-небудь застосовувалося, і прийшла до висновку, що її рекомендація не була виконана.
Нагадаємо, раніше в Раді Європи заявили про те, що прогрес України в імплементації реформ, спрямованих на протидію відмиванню грошей, є недостатнім.