На саміті Кримської платформи представник США, міністр енергетики Дженніфер Гренхолм заявила, що Америка має намір поставити Росію на місце.
Вона зазначила, що США разом з Україною засуджують незаконну анексію Криму.
Також міністр енергетики США заявила про підтримку України від імені Джо Байдена.
"США пишаються тим, що протягом 30 років ми були з вами. Ми підтримуємо вашу боротьбу з російською агресією. Ми вже надали 4,9 млн доларів допомоги Україні. Ми будемо надавати підтримку ЗСУ, зокрема щодо захисної зброї та обладнання, для вирішення конфлікту", - заявила Гренхолм.
Вона також висловила негативно у бік РФ.
"Ми хочемо поставити Росію на її місце і ми хочемо домогтися припинення її втручання на сході України і в Криму", - додала Гренхолм.
Читати такожЖорсткі звинувачення і загроза нових санкцій проти РФ: що говорили учасники Кримської платформи
У вересні 2020 року Володимир Зеленський анонсував створення Кримської платформи. Мета ініціативи - об'єднати сили з деокупації Криму.
В установчому саміті беруть участь 46 країн і міжнародних організацій. До Києва прибули 14 глав держав, урядів та ЄС.
Ряд країн також представлений на рівні послів.
Саміт формують 4 тематичні панелі: про невизнання спроби окупації Криму, мілітаризацію Азово-Чорноморського регіону, шляхи реінтеграції Криму через права людини і сталий розвиток, відновлення прав кримськотатарського народу.
У березні 2014 року в Криму під дулами російських військових пройшов так званий "референдум" про статус півострова, більшість жителів нібито висловилися за приєднання до РФ.
Пізніше Росія незаконно анексувала Крим. В Україні влада визнала 20 лютого 2014 року датою початку захоплення півострова.
Київ вважає Крим українським. Україна і ряд західних держав покарали Москву за захоплення півострова – ввели санкції.