Обстріл британського есмінця Defender: в НАТО озвучили різку заяву щодо РФ

У НАТО є повна картина того, що сталося з есмінцем HMS Defender в Чорному морі / Фото Reuters

В Альянсі не згодні з тим, що Чорне море є російським, і планують зберегти там представництво на підтримку союзників і партнерів Альянсу.

На тлі дестабілізації з боку Російської Федерації країни НАТО зміцнюватимуть співпрацю з партнерами в Чорноморському регіоні, зокрема з Україною.

Таку заяву зробив канадський журналіст, спецпредставник генсека Північноатлантичного альянсу по країнах Південного Кавказу та Центральної Азії Джеймс Аппатурай в ефірі грузинскького Першого каналу.

За його словами, після інциденту з британським есмінцем HMS Defender в Чорному морі Велика Британія надала Альянсу інформацію про те, що трапилося. Таки чином у НАТО є повна картина того, що сталося.

"У НАТО різка позиція, коли мова йде про свободу судноплавства і про те, що Крим — це Україна, а не Росія", — підкреслив спецпредставник генсека Північноатлантичного альянсу.

Аппатурай додав, що Сполучене Королівство твердо дотримувалося важливих для регіону принципів, і РФ "необхідно зрозуміти, що союзники в НАТО не відмовляться від цього питання".

При цьому спецпредставник генсека НАТО зазначив, що Кремль продовжує дестабілізацію регіону та розміщення в тимчасово окупованому Криму озброєння, зокрема ракетних систем, ускладнюючи свободу судноплавства.

"Ми вже працюємо над політичними консультаціями та обміном інформацією з Грузією та Україною. Ми дійсно не згодні з тим, що Чорне море є російським, і ми збережемо наше представництво на підтримку союзників і партнерів в НАТО", - сказав він.

На інцидент в Чорному морі з есмінцем HMS Defender відреагували і в Білому домі. Відповідаючи на запитання про те, чи було це заздалегідь запланованою операцією США та Великої Британії, прессекретарка Білого дому Джен Псакі зазначила, що не володіє інформацією для того, щоб якось прокоментувати це.

Раніше президент РФ Володимир Путін в ході щорічної прямої лінії заявив, що інцидент з британським есмінцем був очевидною провокацією, в якій нібито брала участь як британська, так і американська сторона.

Обстріл британського есмінця Defender - про що раніше повідомляв Главред:

Незаконна анексія Криму

У березні 2014 року в Криму під дулами російських військових пройшов так званий "референдум" про статус півострова, більшість жителів нібито висловилися за приєднання до РФ.

Пізніше Росія незаконно анексувала Крим. В Україні влада визнала 20 лютого 2014 року датою початку захоплення півострова.
Київ вважає Крим українським.

Україна та низка західних держав покарали Москву за захоплення півострова – запровадили санкції.

Автор: Анна Ярославська
Новини заразКонтакти