Степанакерт заявляє, що це єдиний дієвий механізм відновлення миру і безпеки в регіоні.
Війна за Нагірний Карабах триває. Водночас у суботу, 3 жовтня, Міністерство закордонних справ невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки звернулося до міжнародної спільноти з проханням визнати незалежність республіки.
"Закликаємо міжнародну спільноту визнати незалежність Республіки Арцах (самоназва Карабаху - ред.) з метою забезпечення прав громадян Арцаха на життя і мирний розвиток», — йдеться в повідомленні.
У відомстві зазначили, що визнання республіки є єдиним механізмом для відновлення миру і безпеки в НКР.
У міністерстві також привітали зусилля глав держав-співголів Мінської групи ОБСЄ і міжнародної спільноти «загалом, спрямовані на негайне припинення збройної агресії Азербайджану і деескалацію напруженості».
Конфлікт в Нагірному Карабасі - що важливо знати:
Азербайджан і Вірменія знаходяться у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.
У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.
Держави підписали бішкекський протокол щодо перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.
Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується і офіційний Київ.
Війна в Карабасі - про що йшлося раніше:
2 жовтня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Туреччину у нападі на Нагірний Карабах 27 вересня. Згідно з позицією Єревана, військове керівництво Туреччини і перекинуті Анкарою найманці з Сирії беруть участь в азербайджано-вірменському конфлікті в районі невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки.
30 вересня у МЗС Росії заявили, що до зони нагірно-карабаського конфлікту перекидають незаконні збройні формування із Сирії та Лівії. У зв'язку з цим Москва закликає зацікавлені держави вжити заходів щодо недопущення участі іноземних найманців у конфлікті та їх негайного виведення з регіону.
29 вересня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Туреччина шукає привід для широкого залучення в конфлікт в Нагірному Карабасі.
29 вересня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що Туреччина не є стороною конфлікту в Нагірному Карабасі, але відіграє стабілізаційну роль.
Уранці в неділю, 27 вересня, збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану почалися запеклі бої.