Французький лідер заявив в інтерв'ю, що повністю поділяє бажання президента США Джо Байдена з приводу діалогу з Росією, проте в цьому питанні вкрай важлива чіткість.
"Думаю, тільки санкцій недостатньо, але санкції є частиною пакету. Я віддаю перевагу конструктивному діалогу, однак, щоб вести конструктивний і ефективний діалог, вам потрібна довіра", - сказав Макрон.
Для досягнення надійного ефекту, зазначив президент Франції, потрібно визначити чіткі червоні лінії з Росією. На його думку, міжнародне співтовариство дотримується дуже наївного підходу щодо РФ.
"Вважаю, що те, що сталося кілька років тому, коли в Україну вторглися, це не провал дипломатії, це провал нашої колективної довіри до Росії", ‒ додав Макрон.
Зеленський заявив, що він планував поговорити і з главою РФ Володимиром Путіним. Російський президент, втім, відмовився брати участь у дискусії Зеленського, Меркель і Макрона.
На підсумковому брифінгу президент Зеленський прокоментував можливу зустріч президента США Джо Байдена з господарем Кремля Володимиром Путіним. Він позитивно оцінив перспективи переговорів, однак уточнив, що якщо дискусія американського і російського лідерів по Україні буде проходити без участі Києва, це не принесе результату.
Крім того, Зеленський анонсував на 19 квітня проведення переговорів радників лідерів Нормандського формату щодо Донбасу. В рамках дискусії сторони повинні обговорити мирний план з врегулювання військового конфлікту в ОРДЛО.