Автори заяви також висловили солідарність з рідними і близькими жертв катастрофи, які й досі переживають глибоку втрату.
Сьогодні Канада, Україна, Швеція і Великобританія направили Ірану жорсткі вимоги у зв'язку з збитим літаком МАУ, повідомили в пресслужбі МЗС.
"Дії і бездіяльність Ісламської Республіки Іран є порушенням міжнародного права. У нашій заяві наголошується, що нашим державам, їх громадянам і резидентам на борту рейсу PS752 було завдано істотної і непоправної шкоди в результаті трагедії, і Іран має виконати свої зобов'язання щодо забезпечення репарації групі держав в повному обсязі", - йдеться в заяві.
Там також вказується, що країни висунули низку вимог, які не є вичерпними, серед яких:
визнання вчинення неправомірних дій та повний звіт про обставини, які призвели до збивання літака,
принесення публічних вибачень,
повернення зниклих і вкрадених особистих речей жертв,
запевнення в недопущенні подібних дій в майбутньому чітко висловленим способом,
забезпечення прозорості кримінального розслідування заснованого на принципах верховенства права,
справедлива компенсація матеріальної та моральної шкоди, заподіяної жертвам та їх сім'ям незалежно від національності та в сумі, що відповідає зобов'язанням Ірану за міжнародним законодавством.
"Закликаємо Іран до співпраці з метою визначення дати офіційного початку переговорів щодо репарацій, які ми будемо проводити сумлінно", - йдеться в заяві.
Автори заяви також висловили солідарність з рідними і близькими жертв катастрофи, які досі переживають глибоку втрату.
Катастрофа літака МАУ в Ірані
Літак Міжнародних Авіаліній України, який виконував рейс у напрямку Тегеран-Київ, зазнав аварії в Ірані. На борту цивільного авіалайнера Boeing 737 перебували 11 українців, серед яких 9 членів екіпажу, а також громадяни Британії, ФРН, Швеції, Ірану, Канади та Афганістану.
Через три дні після авіакатастрофи в Тегерані визнали, що літак МАУ був збитий Іраном. Президент Хасан Рухані сказав, що авіалайнер був збитий "в результаті ненавмисної людської помилки". Він пообіцяв притягнути винних до відповідальності.
У підсумковому звіті Ірану причиною аварії літака МАУ назвали "помилку оператора системи ППО". В Україні заявили, що звіт є "збіркою маніпуляцій". Як вважають у Києві, Тегеран намагається піти від відповідальності і виправдати свою державу.
10 лютого ЗМІ повідомили про те, що в розпорядженні канадської розвідки опинився аудіозапис, на якому людина з голосом, схожим на голос глави МЗС Ірану Джавада Заріфа, говорить про можливі причини краху лайнера. Згідно з повідомленням, міністр допустив, що український авіалайнер могли збити навмисно.