Влада Китаю схвалила рішення про механізм притягнення до відповідальності іноземних компаній, організацій та фізичних осіб, якщо вони становлять "загрозу національній безпеці КНР".
Про це йдеться в розпорядженні Міністерства комерції КНР, пише DW.
Так, на підприємства можуть бути накладені санкції, якщо Пекін визнає за будь-ким порушення міжнародно визнаних правил торгівлі та економічних відносин і в разі "заподіяння шкоди національному суверенітету Китаю, його безпеці та інтересам з розвитку". Як кримінально-правові санкції будуть застосовуватися грошові штрафи, обмеження експорту, заборони на інвестиції в КНР і в'їзд в країну.
Читати такожГлава розвідки США вважає Китай небезпечнішим за Росію
Оглядачі відзначають, що цей крок спрямований, в першу чергу, проти американських підприємств. Напередодні представники Міністерства торгівлі США оголосили, що з 20 вересня на території США буде заборонено завантажувати китайський додаток для обміну відео TikTok і месенджер WeChat. У користувачів, які вже завантажили ці додатки, останні будуть функціонувати до 12 листопада. Цей крок пояснили "міркуваннями національної безпеки".
У відповідь представники TikTok і китайської компанії ByteDance, яка володіє додатком, оскаржили це рішення уряду США шляхом пред'явлення позову до президента США Дональда Трампа і Міністерства торгівлі США. Також буде окремий судовий позов в Каліфорнії про заборону користування додатком WeChat.
Президент США Дональд Трамп підписав указ про введення санкцій проти компанії ByteDance (власника TikTok), дії якої, на думку Білого дому, несуть загрозу національній безпеці країни.
Пізніше Трамп поставив обов'язковою умовою схвалення покупки корпорацією Microsoft (або будь-яким іншим американським покупцем) TikTok у ByteDance перерахування в казну США "великої суми грошей".
14 Вересня 2020 року компанія ByteDance відмовилася від продажу американського сегмента TikTok корпорації Microsoft.