Швидко "старіють" органи: науковці виявили небезпечний наслідок COVID-19

Науковці виявили небезпечний наслідок COVID-19 / Фото Reuters

У дослідженні фахівців взяли участь 89 тисяч осіб, які вижили після зараження COVID-19.

Американські вчені виявили, що органи людей, які перехворіли на коронавірусну інфекцію і вижили, можуть швидко "постаріти".

Як повідомляє The New York Times, у дослідженні фахівців взяли участь 89 тисяч осіб, що вижили після зараження COVID-19, а також 1,6 мільйона людей, які не зазнали впливу хвороби.

Відзначається, що у 30-40 річної здорової дорослої людини втрата функції нирок становить орієнтовно один відсоток на рік. Серйозні інфекції можуть привести до сильнішої або навіть незворотної шкоди для цього органу, або до хронічного захворювання.

А дослідження показало, що у 4757 тих, хто вижив після коронавірусу, сталася 30%-ва втрата функції нирок протягом одного року. За словами фахівців, це еквівалентно старінню органу на 30 років. Такої думки один з авторів праці, доктор Зіяд Аль-Алі.

Спостереження проводилися за анонімними медичними записами управління охорони здоров'я ветеранів США, при цьому пацієнти були переважно білими чоловіками віком орієнтовно 68 років.

Науковці точно не знають, чому при коронавірусі саме нирки так сильно пошкоджуються, проте припустили, що цей орган може бути особливо чутливим до різних запальних процесів в організмі або до активізації імунної системи. Крім того, функцію нирок здатні порушувати проблеми зі згортанням крові, вважають дослідники.

Читати такожВірусне навантаження у Дельта-штаму коронавірусу в 1000 разів більше - ГолубовськаРаніше йшлося про те, що коронавірус в Україні "помолодшав", і все частіше до лікарні стали потрапляти пацієнти середнього і молодого віку, у яких COVID-19 проходить у важкій формі, що не спостерігалося під час першої хвилі епідемії.

Як розповів головний лікар Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко, змінилися і перші симптоми недуги.

За його словами, у пацієнтів, які були госпіталізовані з коронавірусною хворобою, відсутні такі ознаки при інфікуванні, як порушення органів сприйняття, тобто нюху і смаку.

Автор: Адріана Бубновська
Новини заразКонтакти