Уранці в неділю, 27 вересня, збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану почалися запеклі бої. Без жертв не обійшлося - омбудсмен Республіки (НКР) Артак Бегларян повідомив журналістам про жертви і поранених серед цивільного населення Карабаху.
Про це повідомляє Інтерфакс.
За словами омбудсмена, в Мартунинському районі загинули дитина і жінка, ударам піддалися школи в Степанакерті.
"Масштабні пошкодження цивільних об'єктів є в численних населених пунктах", - зазначив Бегларян.
Він також заявив, що ЗС Азербайджану завдали численних ударів по цивільних об'єктах Нагірного Карабаху.
"Уранці 27 вересня Азербайджан відкрив ракетно-артилерійський вогонь і використовував безпілотні літальні апарати, завдаючи ударів по численних цивільних поселеннях і об'єктах інфраструктури, включаючи столицю Степанакерт. Є втрати серед населення і руйнування цивільних об'єктів", - йдеться в заяві Бегларяна, поширеній пізніше в неділю його пресслужбою.
Омбудсмен закликає міжнародну спільному дати відповідну оцінку діям Азербайджану.
Крім того, президент невизнаної Нагірно-Карабахської республіки (НКР) Араік Арутюнян оголосив військовий стан і загальну мобілізацію.
Водночас Міністерство оборони Азербайджану заявило, що з метою припинення бойової активності Збройних сил Вірменії і забезпечення безпеки мирного населення командування Азербайджанської армії ухвалило рішення почати контрнаступальну операцію по всьому фронту.
"Особовий склад і танкові підрозділи за підтримки підрозділів ракетно-артилерійських військ, фронтової авіації і безпілотних літальних апаратів (БПЛА), виявивши велику кількість живої сили, військові об'єкти і бойову техніку Збройних сил Вірменії, розташованих на передній лінії і в глибині оборони противника, знищують їх", - наголошується в повідомленні.
Туреччина заявила про підтримку Азербайджану в конфлікті з Вірменією. Представник президента Туреччини Ібрагім Калин додав, що Анкара рішуче засуджує напад Вірменії.
Міністерство закордонних справ Росії виступило з першою заявою з приводу війни в Нагірному Карабаху: відомство закликало обидві сторони конфлікту негайно припинити вогонь і почати переговори для стабілізації ситуації.
Азербайджан і Вірменія знаходяться у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.
У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.
Держави підписали бішкекський протокол щодо перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.
Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується і офіційний Київ.