Візити представників Держдепу Джорджа Кента та Дерека Шолля до Києва пов'язані з тим, що американські чиновники намагаються вплинути на думку президента Володимира Зеленського щодо ключових для України питань перед зустріччю з президентом США Джо Байденом. Господаря Білого дому вже серйозно критикують у Штатах, причому як "республіканці", так і "демократи", тому в Білому домі побоюються різких заяв української влади щодо американо-німецької угоди щодо Північному потоку-2 і ситуації з Мінськими угодами. У такій ситуації Україна повинна проявити принципову позицію. Про це заявив російський політолог Андрій Піонтковський.
"Один за іншим до Києва прибувають представники президента Байдена – спочатку Кент, тепер Шолле. Вони намагаються визначити, які слова вимовить Зеленський у Вашингтоні, вони хочуть нав'язати точку зору Україні до приїзду Зеленського до Вашингтона", - розповів він у ефірі телеканалу Україна 24.
"Адміністрація Байдена побоюється, що критика цих домовленостей щодо "Північного потоку-2" і особливо щодо Мінських угод підхльосне весь американський військово-політичний істеблішмент і змусить Байдена змінити свою точку зору", - вважає політолог.
При цьому він підкреслив, що в цей момент Україна повинна показати себе суб'єктом на геополітичній арені. Слід зробити заяви, згідно з якими СП-2 є проектом, спрямованим проти української держави, а заклик Байдена щодо повернення до "Мінську" – це "гра на руку Путіну в його плані "фінляндизації" України".
Нагадаємо, раніше до Києва прибув радник Держдепу США Дерек Шолль, який спростував інформацію Politico про те, що Білий дім рішуче порадив Україні не критикувати угоду Вашингтона і Берліна щодо Північного потоку-2.
Президент України Володимир Зеленський 7 червня обговорив з главою США Джо Байденом актуальні питання українсько-американських відносин. За підсумками розмови Байден запросив Зеленського приїхати з візитом до Вашингтона.
Видання Zn.ua з посиланням на власні джерела повідомляло, що поїздка Зеленського до США за наполяганням американської сторони відбудеться не у липні, а у серпні. Журналісти зазначили, що на Банковій виступили проти проведення зустрічі Зеленського і Байдена саме у серпні.
21 липня в Білому домі офіційно оголосили, що президент України Володимир Зеленський запрошений 30 серпня з візитом до США на перемовини з господарем Білого дому Джо Байденом.
Зеленський заявив, що він очікує продуктивних перемовин з Байденом, під час яких політик має намір обговорити звільнення окупованих Криму і Донбасу.