Мюнхенський план по Україні видалили після розгромної критики Вашингтона і Києва

Мирний план Європи з Донбасу розкритикували в США / Фото: REUTERS

Експерти констатували, що багато пунктів плану можна назвати проблематичними.

У США екс-дипломати, чиновники та експерти оприлюднили спільну заяву щодо помилковості плану припинення війни в Україні, запропонованого на Мюнхенській конференції з безпеки.

Як заявляється на сайті аналітичного центру Atlantic Council, рекомендації можуть служити заходами зміцнення довіри і полегшать труднощі і страждання, які відчувають жителі окупованих територій, але невідомо, чи будуть сторони виконувати умови.

«Що ще більш важливо, в документі описується проблема, яка повинна бути вирішена з точки зору Кремля, можливо, щоб переконати представників російської еліти підписати угоду», — йдеться в заяві.

Дипломати наголошують, що деякі пункти повторюють пропозиції Кремля про переговори або піднімають теми дезінформації. На їхню думку, в документі не зазначено, чому виник конфлікт на Донбасі, а лише прописані шляхи його вирішення.

«Конфлікт всередині і навколо України» почався, коли російські війська в російській формі, але без знаків розрізнення, захопили український півострів Крим і Москва «анексувала» його. Потім Москва почала гібридну війну на Донбасі і використовувала свій масивний дезінформаційний апарат, щоб представити це як громадянський конфлікт в Україні. Без кремлівського керівництва, фінансування, зброї (включаючи важке озброєння), боєприпасів та, в деяких випадках, регулярних підрозділів російської армії, не було б «конфлікту всередині і навколо України», — підкреслили експерти.

Автори протесту констатували, що конфлікт в Україні можна вирішити дуже просто – відновити територіальну цілісність держави. І важливо нагадати Кремлю, що він не повинен диктувати політику своїм сусідам.

«Рекомендація ігнорує той факт, що найважливішим елементом «Мінська» є постійне перемир'я, яке може відбутися вже завтра, якщо Москва проінструктує своїх офіцерів і довірених осіб на Донбасі. Більше того, ця рекомендація підірвала б позицію Євросоюзу про те, що весь «Мінськ» повинен бути реалізований для скасування санкцій», — додали експерти.

Серед тих, хто підписав заяву, екс-посли США в Україні Стівен Пайфер, Вільям Тейлор і Марі Йованович. Після їх заяви доповідь під назвою «12 кроків для більшої безпеки України та Євро-Атлантичного регіону» видалили з сайту Мюнхенської конференції.

В МЗС України, як повідомляє Європейська правда, відкинули план Мюнхена по врегулюванню конфлікту між РФ і Україною.

"Документ "Дванадцять кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні..." - це приватна ініціатива групи політиків і експертів, небайдужих до питань міжнародної безпеки та безпеки ситуації в Україні, зокрема збройної агресії РФ проти нашої держави", - йдеться в коментарі.

Нагадаємо, на Мюнхенській конференції з безпеки обговорили українське питання. Так, її учасники погодили 12 кроків для посилення безпеки в Україні і в євроатлантичному регіоні.

Новини заразКонтакти