ЗВТ з Туреччиною: міністр інфраструктури розкрив подробиці

Угода про зону вільної торгівлі, яку 3 лютого у Києві підписали Україна та Туреччина, містить велику інфраструктурну частину. Про це повідомляє міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

У межах угоди Україна і Туреччина досягли домовленості про повну лібералізацію автомобільних перевезень.

«Невдовзі буде знято обмеження для українських автоперевізників на ринку Туреччини, зокрема це стосується і в’їзду порожнього транспорту. Тобто фури зможуть заїжджати порожніми та повертатися з товарами», - розповів подробиці міністр.

Також передбачено розширення географії перельотів між країнами. Зокрема, розглядається пропозиція виконання регулярних рейсів до Туреччини з аеропорту Ужгорода, реконструкція якого включена до програми президента Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Кубраков також акцентував на співпраці України і Туреччини у дорожній сфері. Турецькі компанії вже залучені до «Великого будівництва» в Україні. Вони беруть участь у таких знакових проєктах як траси М-30 Стрий — Ізварине, Н-31 Дніпро — Царичанка — Кобеляки — Решетилівка, М-18 Харків — Сімферополь — Алушта — Ялта, позакласові мости у Кременчуці та Запоріжжі.

«Сподіваюсь, що співпрацю вдасться розширити завдяки новим проєктам, зокрема і будівництву концесійних доріг», — зазначив Кубраков.

Домовленості з Туреччиною передбачають також співпрацю у сфері морського пошуку та рятування у Чорному морі.

«Триває спільна робота над угодою про співробітництво у сфері морського пошуку та рятування у Чорному морі. Це важливе питання для України, яке гостро постало після анексії Криму. Угода з Туреччиною допоможе юридично закріпити за Україною належні їй райони, покращить можливості проведення пошуково-рятувальних операцій. Це усуне інсинуації з боку країни-агресора щодо невиконання Україною своїх міжнародних обов’язків», - додав український міністр.

Раніше заступник керівника Офісу президента, координатор «Великого будівництва» Кирило Тимошенко констатував, що за два роки реалізації цієї програми президента Володимира Зеленського середня вартість 1 км дороги знизилася майже на 5 млн гривень. Однією з причин цього він назвав конкуренцію, якій сприяло в тому числі залучення до проєктів «Великого будівництва» іноземних підрядників.

Новини заразКонтакти