У Києві аномально високі рахунки за опалення стосувалися тільки жителів новобудов, де частина квартир оснащена індивідуальними приладами обліку, а частина - ні.
Як розповіли у комунальному підприємстві Київтеплоенерго, власники квартир з індивідуальними лічильниками платять за спожите тепло згідно з показаннями лічильників і додатково розрахунковий обсяг за опалення місць загального користування (МОП).
У той же час мешканці, які не мають індивідуальних лічильників, платять за іншою методикою. Вона передбачає нарахування на основі різниці між показаннями загальнобудинкового приладу, витрат на опалення МОП і сумарних показань всіх індивідуальних лічильників пропорційно опалювальної площі квартири. І саме тому час від часу з'являються платіжки-«аномалії».
Так, наприклад, в будинку № 31 на вулиці Ахматової рівень оснащення індивідуальними лічильниками становить майже 90%. Тому різниця між показаннями загальнобудинкового лічильника і сумарними показаннями всіх індивідуальних налічується квартирам без лічильників. Тому одна з квартир без лічильника, з опалювальною площею 98,6 кв.м, отримала платіжку розміром 12 тис. грн, а на Драгоманова, 31б, квартира з опалювальною площею 102 кв. м — майже 11 тис. грн. Власне, в цьому випадку страждає весь будинок, тому що ця квартира — системний боржник.
Читати також"Шмигаль, забирайся геть": в Україні почалися нові тарифні бунти
Також у Київтеплоенерго зазначили, що підвищені платіжки можуть формуватися у випадку, якщо клієнт системно не передавав показання своїх лічильників.
Якщо не передавати показання квартирних лічильників опалення, в платіжках будуть перші два місяці відображатися дані про середнє споживання, а починаючи з третього місяця - за даними будинкового лічильника. На етапі повірки або контрольного зняття показань може виявитися, що фактично спожиті квартирою обсяги тепла набагато більше, ніж нараховані за весь час ненадання показань.
В одному з будинків на вулиці Кудряшова власник квартири з опалювальною площею 140 кв.м більше року не передавав показання індивідуального лічильника тепла. Тому оплата нараховувалася за показаннями загальнобудинкового лічильника. В результаті платіжка за тепло в грудні склала 17 тис.грн (з урахуванням обсягів фактично зафіксованих лічильником за останній рік).
У Київтеплоенерго додали, що розрахунок вартості опалення для будинків, не обладнаних будинковими лічильниками проводиться на основі температурного коефіцієнта, на який впливає середньомісячна температура.
Читати такожЕксперт спрогнозував, що буде з тарифами
Залежно від розрахованого температурного коефіцієнта коригується нормативний тариф - 38,5 грн / кв.м опалювальної площі.