Питання Криму має бути винесене на міжнародний порядок денний, переконаний президент України. За його словами, потрібні дієвіші міжнародні кроки.
Для деокупації Криму потрібні дієвіші міжнародні кроки. Зокрема, санкції за порушення прав людини, заявив президент України Володимир Зеленський.
"Наші оцінки ситуації в окупованому Криму, які стосуються систематичних порушень прав людини, збігаються. Я вдячний за послідовну політику Європейського Союзу про невизнання незаконної анексії Криму. Водночас потрібні дієвіші міжнародні кроки. Питання Криму має бути винесене на міжнародний порядок денний", - зазначив Зеленський під час спільного брифінгу з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем.
Він також розповів про те, що влітку пройде саміт Кримської платформи в Києві і запросив Мішеля взяти участь.
"Нещодавно ЄС ухвалив новий санкційний режим за порушення прав людини. У зв'язку з цим я запропонував запровадити такі ж санкції проти тих, хто здійснює свавілля на окупованому півострові. Це могло б стати потужним внеском Брюсселя в діяльність Кримської платформи", - додав Зеленський.
Кримське питання - про що йшлося раніше:
26 лютого президент США Джо Байден заявив, що офіційний Вашингтон ніколи не визнає окупований Крим територією Росії. Штати продовжують працювати над тим, щоб притягнути РФ до відповідальності за її зловживання і агресію щодо Києва. США шанують мужність учасників Революції 2014 року і вірять у прагнення України до мирного і демократичного майбутнього.
26 лютого президент Володимир Зеленський подякував лідеру США Джо Байдену за підтримку України та невизнання російської анексії Криму. Він запевнив, що українці високо цінують підтримку американської держави.
1 березня прессекретар глави Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія не здійснювала анексію Криму, півострів на законних підставах возз'єднався з РФ.