Питання розвитку дистанційної освіти в Україні останнім часом стало пріоритетним для закладів освіти. Так, 30 липня відбулася зустріч генеральної директорки Центру освіти «Оптіма» Марії Мілецької з ректором Національного університету біоресурсів і природокористування, ексміністром освіти Станіславом Ніколаєнко.
Очільники НУБіП і дистанційної школи «Оптіма» обговорили підготовку учнів і вчителів до нових реалій, сучасні технічні засоби, передові напрацювання та власне концепцію якісної освіти.
Відзначимо, «Оптіма» – це перша в Україні повністю дистанційна школа європейського зразка, яка входить до 50 кращих навчальних закладів для школярів за результатами ЗНО. Цей навчальний заклад також є офіційним партнером схваленого МОН проєкту «Розумники» (Smart Kids). Вихованці та випускники «Оптіми» неодноразово демонстрували відмінні знання та мотивацію до навчання, що й зазначила декан гуманітарно-педагогічного факультету НУБіП Інна Савицька.
Марія Мілецька та директор з розвитку Андрій Марченко поділилися зі Станіславом Ніколаєнком успіхами випускників «Оптіми» на ЗНО і планами на новий 2021-22 навчальний рік. Особливу увагу вони звернули на інновації та передові методики в освіті, які застосовує у своїй роботі навчальний заклад.
Зокрема, вже з нового навчального року вихованці «Оптіми» працюватимуть за розширеною індивідуальною програмою. Крім того, на них чекає найкраща в Україні база навчальних матеріалів, інтегровані IT-класи, а також поглиблене вивчення математики та англійської мови.
За словами Марії Мілецької, наймолодшим школярам з 1 вересня буде легше адаптуватися до дистанційного навчання завдяки віртуальним мінікласам. До того ж вони вивчатимуть англійську на кращій ліцензованій платформі — Oxford Learn.
Водночас в «Оптімі» чимало уваги приділяють практичній складовій навчання – кейс-урокам, а інтегрована STEM-концепція стала основою нових поглиблених математичних та IT-напрямків.
Додамо, що Національний університет біоресурсів і природокористування – це один із найбільших українських ВНЗ, який має сильну дослідницьку базу. Тож на зустрічі з Марією Мілецькою ректор університету Станіслав Ніколаєнко продемонстрував напрацювання та досягнення вишу у сфері біотехнологій, агробіології, автоматизації та робототехніки.
Наслідком зустрічі стала угода – «Оптіма» та НУБіП вирішили співпрацювати та розширити роботу у сфері профорієнтації та впровадженні інновацій в навчальний процес. Також Марія Мілецька та Станіслав Ніколаєнко домовилися залучати учнів до наукової та дослідницької діяльності.