"Влада пішла на свавілля": експерт озвучив ризики для України після звільнення Коболєва

Коболєва потрібно було звільнити, але зробити це варто було «красиво» / УНІАН

У Нафтогазі "зариті" інтереси американців, які воюють проти Північного потоку-2. Тепер кредити, підтримка у військовому протистоянні з РФ можуть постраждати.

28 квітня Кабінет міністрів звільнив голову НАК Нафтогаз України Андрія Коболєва. Політичний аналітик Олександр Кочетков розповів, якими можуть бутинегативні наслідки даного рішення уряду.

По-перше, звільнення Коболєва позначиться на інвестиційній привабливості України.

"Адже який іноземний інвестор при здоровому глузді буде зв'язуватися з країною, в якій можна розігнати Наглядову раду держпідприємства на кілька днів, за цей час вирішити всі питання і потім цю Наглядову раду повернути. Ринкові громили так чинять свавілля, забираючи виручку і товар, і при цьому ще зазвичай дають стусанів торговцю. Наша влада зараз якраз пішла на таке свавілля, чим злякає інвесторів, тому що для них таке рішення не можна перекрити жодними інвестнянями», - сказав Кочетков в коментарі Главреду.

По-друге, в Нафтогазі "зариті" інтереси американців, які воюють проти Північного потоку-2. Тому, на думку експерта, всі питання, які цікавлять українську владу – кредити, підтримка у військовому протистоянні з Росією – також мають ризик серйозно постраждати.

Читати такожЧому Коболєв отримав коліном під зад"Плюс до такого рішення, Коболєву при його можливостях і кричущій неохайності його звільнення буде нескладно знайти суд, в якому він виграє. І тоді в Нафтогазі ми отримаємо двовладдя - одного призначеного і одного відновленого голову правління. А при тому, що у Коболєва всередині Нафтогазу явно залишаться свої люди, почнеться внутрішня боротьба, що руйнуватиме всю енергетичну сферу і позначиться на українцях, яким ще більше підвищуватимуть ціни на всі енергоресурси і комунальні послуги», - додав аналітик.

Кочетков додав, що Коболєва потрібно було звільнити, але зробити це варто було «красиво». Наприклад, можна було провести розслідування про ціноутворення газу, тоді наслідків для України було б набагато менше.

Звільнення Коболєва з Нафтогазу:

Автор: Анна Ярославська
Новини заразКонтакти